Akdağ: “Tek hedefimiz Türk Bayrağını “Dalgalandırmaktır”

Türkiye Vücut Geliştirme Fitness Ve Bilek Güreşi Federasyonu Başkanı Vekil ve Şanlıurfa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yöneticisi Sait Akdağ,  Bulgaristan'ın Başkenti Sofya'da yapılacak olan 40. Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası için yola çıktıklarını ve orada Türk Bayrağı dalgalandıracaklarını söyledi.

Akdağ: “Tek hedefimiz Türk Bayrağını “Dalgalandırmaktır”

Türkiye Vücut Geliştirme Fitness Ve Bilek Güreşi Federasyonu Başkanı Vekil ve Şanlıurfa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yöneticisi Sait Akdağ,  Bulgaristan'ın Başkenti Sofya'da yapılacak olan 40. Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası için yola çıktıklarını ve orada Türk Bayrağı dalgalandıracaklarını söyledi.Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’da yapılacak olan 40. Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası için yola çıkan Milli takım kafilesi başarılı olmak için kolları sıvadılar. Niyazi Kurt Başkanlığında Bulgaristan’a hava yoluyla giden Milli takım kafilesi 110 sporcusuyla mücadele edecek.

Türkiye Vücut Geliştirme Fitness Ve Bilek Güreşi Federasyonu Başkanı Vekil ve Şanlıurfa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yöneticisi Sait Akdağ, Bulgaristan’a gitmeden önce Avrupa Bilek Güreşi hakkında Urfanatik’e açıklamada bulunarak madalyalarla döneceklerini söyledi.

Başkan Vekil Akdağ, “Ramazan Şerif'in herkese barış huzur ve mutluluk getirmesini yüce Rabbim'den niyaz ediyorum. Toplamda 110 kişilik bilek güreşi milli takım kafilesinin başkanlığını federasyon başkanımız Niyazi KURT yapmaktadır.

Kafilede 4 yönetici 6 antrenör ve 99 sporcu ile Bulgaristan'ın başkenti Sofya'ya çıkartma yapıyoruz.       Hedef Avrupa şampiyonasında onlarca derece yaparak bayrağımızı dalgalandırmak en büyük hedefimizdir. Ülkemizin Bilek Güreşi Milli Takımı için herkes ‘ten dua talep ediyoruz.

Çalıştığım kurum HRÜ BESYO'da 2 tane milli sporcumuz bulunmaktadır. Şanlıurfalı milli takım antrenörü Şehmuz GÜLTEKİN'de kafilede bulunuyor.

Ayrıca Karaköprü Belediyespor kulübünden 4 tane sporcu milli takım kafilesinde bulunmaktadır.         Milli takım kafilesine 40. Avrupa şampiyonasında başarılar diliyorum.       

Bizden desteklerini eksik etmeyen Federasyon Başkanı Niyazi KURT'a, HRÜ rektörü Ramazan TAŞALTI sonsuz teşekkür ederim. “dedi.

MİLLİ TAKIM KAFİLESİNDE 6 ŞANLIURFALI SPORCU YER ALDI

Türkiye Vücut Geliştirme Fitness Ve Bilek Güreşi Federasyonu Başkanı Vekil ve Şanlıurfa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yöneticisi Sait Akdağ, “Bulgaristan'ın başkenti Sofya’da yapılacak olan 40. Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonasında 6 Şanlıurfalı sporcunun da bulunduğunu vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 17:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER