29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

- HKÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Edibe Sözen: - "Türkiye Cumhuriyeti, mücadele azmi ile kurulmuştur. Bizler de tarihten aldığımız bu şuur ile hareket ederken, hiçbir baskıya boyun eğmeyeceğimizi dünya kamuoyuna duyurmak ve icapları yerine getirmekle mükellef olduğumuzu biliyoruz"

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

GAZİANTEP (AA) - Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Edibe Sözen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Sözen, mesajında, demokratik, laik ve hukuk devleti olma özellikleriyle Türkiye Cumhuriyeti'nin herkes için bir büyük onur kaynağı olduğuna işaret etti.

Son günlerde, Suriye özelinde, güvenli sınır tesis etme yolunda Türkiye'nin kararlılığı karşısında, dünya ülkelerinin göstermiş olduğu tavır ve tutumların düşündürücü olduğunu vurgulayan Sözen, şunları kaydetti:

"Batılı devletlerin terör örgütlerine göstermiş olduğu müsamaha karşısındaki tavizsiz duruşumuz, tarihte olduğu gibi yine bir ibret niteliğindedir ve başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere yöneticileri, elitleri, medyası, üniversiteleri, STK’ları ile bu toprakları koruma ve güvenliğini sağlama kararlığı dün olduğu gibi bugün de dünya kamuoyunda ibretle izlenmiştir. Türkiye Cumhuriyeti, mücadele azmi ile kurulmuştur. Bizler de tarihten aldığımız bu şuur ile hareket ederken, hiçbir baskıya boyun eğmeyeceğimizi dünya kamuoyuna duyurmak ve icapları yerine getirmekle mükellef olduğumuzu biliyoruz."

Devletin hemen her kademesinde 2023 hedeflerine yönelik hazırlık faaliyetlerinin canla başla sürdürüldüğünü bildiren Sözen, "Üniversiteler olarak bizler de hazırlıklarımızı sürdürüyor, gelişme süreçlerimizi hızlandırıyor ve Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşayacaktır diyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Cumhuriyeti kuran bütün kadroları, bu vatan için büyük fedakarlık gösteren şehitlerimizi sevgi, saygı, minnet ve rahmetle anıyor, bir onur günü olan Cumhuriyetimizin 96.yılını kutluyorum." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER