2. Amatör Kümede Son Durum

Şanlıurfa Haliliye Belediyesi 2. Amatör küme müsabakalarında 11. Hafta maçları tamamlandı.

2. Amatör Kümede Son Durum

Şanlıurfa Haliliye Belediyesi 2. Amatör küme müsabakalarında 11. Hafta maçları tamamlandı. 4 grup halinde oynanan ve yaklaşık 28 takımın mücadele ettiği 2. Amatör kümede şampiyonluk yarışı iyice kızışmaya başladı.

A Grubunda Viranşehir Eğitim gücü ile Şanlıurfa Yenicespor arasında şampiyonluk yarışı sürüyor.

Geçtiğimiz hafta deplasmanda Urfagücü’nü 6-1 mağlup eden Viranşehir Eğitimgücü aldığı bu galibiyetle puanını 25’e çıkartarak 1 puan farkla liderliğini sürdürdü.

Sezon başından bu yana nefesini liderin ensesinde sürdürmeye devam eden Şanlıurfa Yenicespor deplasmanda Ceylanpınar Demirspor’u 2-1 mağlup ederek puanını 24’e çıkartarak grupta ikinci sırada bulunuyor.

2. Amatör küme B Grubunda Eyyübiye Belediyespor ile Bağmancıspor arasında şampiyonluk yarışı devam ediyor. Eyyübiye Belediyesi ile Bağmancıspor arasında oynanan müsabaka olaylardan dolayı tatil edilmişti. O olaylı maçı hükemn 3-0 kazanan Bağmancıspor büyük avantaj yakaladı. Haftayı maç yapmadan bay olarak geçiren Bağmancıspor averajla 2. Sırada bulunuyor. Eyyübiye Belediyespor’u 27, Bağmancıspor’un 25 puanı bulunuyor.

C Grubunda Fatihspor rakiplerini bir bir geride bırakarak zirvede tek başına kaldı. Ligin 11. Haftası geride kalırken Fatihspor geçtiğimiz hafta deplasmanda Pirsusspor’u 2-0 mağlup eden Fatihspor puanının 30 yaparak liderliğini sürdürdü. En yakın takipçisi Viranşehir Belediyespor’a 5 puan fark atan Fatihspor büyük avantaj yakaladı.

D Grubunda Yenişehirspor ile Akçakalespor arasında şampiyonluk yarışı devam ediyor. Bir maç fazlasıyla 23 puanla liderliğini sürdüren Yenişehirpor lider durumda. 20 puanla 2. Sırada yer alan Akçakalespsor geçtiğimiz hafta deplasmanda şanlı Polatspor’u 4-2 mağlup etti.

2. Amatör Küme Toplu Sonuçları

Öz Karageçili 2 Akçakale Spor 6

Urfa Gücü 1 V Şehir Eğt 6

Yenişehir Spor 1 Siverek Gençlik 0

Suruç Bld 3 Şutim Spor 1

63 Emingücü 2 63 Zirve Spor 4

Anka Spor 11 Sancaktar Spor 3

Uyanış Spor 1 V Şehir Bld 3

Eyyübiye Bld 1 Kelaynak Spor 0

Şanlı polat 4 Bağlarbaşı Spor 2

Pirsus Spor 0 Fatih Spor 2

C Pınar Demir 1 Yenice Spor 2

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER