15 Temmuz Demokrasi Koşusu

Şanlıurfa Atletizm İl Temsilcisi Murat Tokucu Urfanatik’e yaptığı açıklamada 15 Temmuz Demokrasi Zaferi Halk Koşusu düzenleyeceğini bu anlamlı koşuya Şanlıurfa halkını davet ettiğini söyledi.

15 Temmuz Demokrasi Koşusu

Tokucu, “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma 2 Kilometre Halk Koşusuna 7’den 70 tüm Halkımız davetlidir.

14 Temmuz 2017 tarihinde Cuma günü yapılacak olan bu anlamlı koşuya isteyen herkes müracaat edebilirler. Müracaata bulunan her katılımcıya İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan göğüs numarası verilecektir.” Dedi.

Müracaatlar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne yapılacaktır.

GENEL KONULAR

1. 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Halk Koşusu tüm katılımcılara açık olarak organize edilecektir.

2. Kaydını yaptıran her katılımcıya İl Müdürlükleri tarafından hazırlanan göğüs numarası verilecektir.

3. Halk koşusu tek yaş kategorisinde; bayanlar ve erkekler olarak tasnif edilecektir.

4. Halk koşusuna lisanlı veya sağlık raporu ile katılım olabilecektir. Sağlık raporu ile katılacakların asgari lisans çıkartma yaşı olan 9 yaşını doldurmuş olmaları zorunludur. 9 yaşın altındaki katılımcılar halk koşusuna katılamazlar

5. Halk koşusuna; kulüp ve ferdi lisanslı sporcular katılabileceklerdir. Ancak lisansı olmayan katılımcılarda, halk koşusuna sağlık raporları ile katılabileceklerdir. Lisansı olmayan 18 yaşından küçük katılımcılar ise sağlık raporu ile birlikte veli izin belgesini kayıt sırasında ibra etmek zorundadırlar.

6. Halk koşusunda bayanlarda ve erkelerde dereceye giren ilk üç katılımcıya Atletizm Federasyonu Başkanlığı tarafından t-shirt ve madalya verilecektir.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2017, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER