'Yumurtalı Saldırı Yapanlar Çakaldır'

'Yumurtalı Saldırı Yapanlar Çakaldır'

Geçtiğimiz gün Şanlıurfa'da yaşanan Elektrik, Sağlık ve diğer sorunlar için Şanlıurfa'ya gelen CHP heyetine Balıklıgöl'de yumurta ile saldırı girişiminde bulunuldu. Durumu fark eden Polis ekipleri saldırı büyümeden önüne geçerken konuyla ilgili bugün Şanlıurfa CHP İl Başkanı Aziz Aydınlık açıklama yaptı. Aydınlık yaptığı açıklamada saldırıyı yapanları sert bir dille eleştirerek; "Saldırıyı Yapanlar Çakaldır" dedi. 

İl Başkanı Aziz Aydınlık bugün bir basın açıklaması yaparak saldırının tüm Şanlıurfa’ya mal edilmemesi gerektiğine vurgu yaptı.

“PARTİLER KINAMIŞ TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Yaşanan saldırı sonrasında geçtiğimiz akşam Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde grubu olan tüm partilerin yaşanan olayı kınadığını belirten Aydınlık tüm partilere teşekkür etti.

Aydınlık partilere teşekkürünün ardından şu ifadeleri kullandı;

"TBMM'inde grubu bulunan patiler bu olayı kınadılar, çünkü yumurta ile Türkiye'nin sorunlarının çözülmediğini biliyorlar, hepsine teşekkür ediyorum. Hiç bir zaman CHP milletvekilleri Şanlıurfa'dan ayrılmayacaklar. Şimdi 8 milletvekili geliyorsa daha sonra 18, 28, 38 gerekirse 132 milletvekili Şanlıurfa'ya gelir ve vatandaşların sorunlarını dinler. CHP olarak her zaman olacağız ve bunların karşısında dik duracaktır. Tek üzüldüğüm şey, sivil toplum kuruluşlarının bu olay karşısında duyarsız kalmalarıdır. Yoksa bir kaç çapulcunun yumurta atması, bizlerin önünü kesmesi bizi hiç üzmedi. CHP her zaman halkın sorunlarını dinleyip halkın yanında olacaktır. Onun için bunu çekemeyen insanlar bizi yumurta ile karşılıyorlar. Bunu yapanların bu memleketin evlatları olduğuna inanmıyorum. Hangi partiden olursa olsun milletvekilleri milletin vekilidir ve kimse bu milletvekillere yumurta atamaz."

“BELEDİYE BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜK”

Yaşanan olay sonrasında Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ile görüştüğünü belirten Aydınlık; “ Belediye Başkanı ile de görüştük. Yaşanan olayın kendileriyle alakalı olmadığını belirtti. Fakat olay sonrasında belediye den yapılan açıklamayı talihsiz buluyorum” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Aydınlık saldırganların kim olduğunun tespitinin yapılması için suç duyurusunda bulunduğunu ifade etti.

 Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2016, 14:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Harranlı
Harranlı - 3 yıl Önce

bu Ada'm anca chp zihniyetine il Başkan'ı olabilir.. Siz anlamışsınızdır artık

SIRADAKİ HABER