Yıldız'a aşiret reislerinden teşekkür

Yıldız'a aşiret reislerinden teşekkür

AK Parti milletvekili ibrahim yıldız geçen haftalarda Suruçta aralarında husumet bulunan iki büyük aşiretin önde gelenleriyle yapmış olduğu yoğun görüşmeler neticesinde işi tatlıya bağlamış ve barışmalarını sağlamıştı.
Milletvekili İbrahim Halil Yıldız geçtiğimiz günlerdede bu defada Birecik ilçesinde uzun zamandır aralarında husumet olan ketikan ve asiyan aşiret önderleriyle bir araya gelerek kronik hale gelen bu elim durumun ortadan kalkması için yapmış olduğu görüşmeler neticesinde problem çözüme kavuşmuş ve barışmalarını sağlamıştı.
On gün gibi kısa bir süre içerisinde Şanlıurfa'nın önde gelen Şedadi,Demirkol,Ketikan ve Asiyan aşiretlerinin arasındaki husumetlerin ortadan kalkaması için. Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın girişimleri sonuç vermiş ve barışmaları sağlanmıştı.
Bu olumlu gelişmeler üzerine ilimizin önde gelen aşiret reisleri vekil ibrahim Halil Yıldız'a husumetlerin ortadan kaldırılması bağlamında göstermiş olduğu çaba ve katkılarından dolayı teşekkür ederek memleket olarak zor dönemden geçiyoruz bu sıkıntılı süreçte bizim birlik ve beraberliğimize ülke olarak ihtiyacımız var Allah vekilimizden razı olsun. Bütün aşiretlere karşı her zaman iyi niyetli ve pozitif bir yaklaşımı var buda bizleri mutlu ediyor barış elçimiz oldu inşallah bundan sonra bölgemizde husumet olmaz hep barış olur temennisinde bulundular.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER