Vekillerin telefonu susmuyor

Vekillerin telefonu susmuyor

Vekillerin telefonu susmuyor
Umut DELİ
Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde yapımı bitmek üzere olan yeni hastane tamamlanma aşamasına gelirken personel alımı da yapımı gibi konu oldu. Yeni hastaneye taşeron firmadan bile girmek isteyenler Milletvekillerini arayarak “ Alo Vekilim beni işe koy” demeye başladı. 
Feodal yapının halen devam ettiği ve bir türlü önüne geçilemediği bu uygulama her zaman olduğu gibi yine gündeme geldi. İşsiz olan veya daha rahat bir iş imkanı sağlamak isteyenler Milletvekilleri ve üst düzey bürokratları arayarak yeni yapılan Eyyübiye Devlet Hastanesine girmek için yardım istemeye başladı. Milyonlarca liraya yapılan ve geçte olsa Şanlıurfa’nın sağlık hizmeti eksikliğini giderecek olan yeni hastanenin açılışı da, önümüzdeki aylarda Cumhurbaşkanı veya Başbakan’ın katılımı ile gerçekleşecek.
“DAYISI OLAN KEF EDECEK!”
Şanlıurfa’da Kamu Kurumlarında, Belediyelerde ve Devlet daireleri ağırlıklı olmak üzere birçok Milletvekili akrabası istihdam edilirken, gerçekten işsiz ve çalışmaya muhtaç olan vatandaşlarda geri planda tutulmaya başlandı. 1 Kasım seçimlerinin ardından yüzlerce kişi seçim vaatleri nedeniyle belediye ve bazı kurumlarda işe başlayarak istihdam edilirken yeni açılacak olan hastanede de yine Milletvekili akrabalarının istihdam edileceği düşünülüyor. Bunun üzerine vatandaşlar Urfa diliyle “DAYISI OLAN KEK EDECEK” diyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2016, 12:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan Aslan
Kenan Aslan - 3 yıl Önce

Bu torpil yüzünden 6 aydır işsizim yeter artık milletvekilleri karışmasın bu işe

ahmet demırkan
ahmet demırkan - 3 yıl Önce

haberi paylaşan urfanatik; sen önce imla hatalarını düzelt ne yazdıgın anlaşılmıyor...

SIRADAKİ HABER