Vekil Yıldız Terörü Kınadı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve MKYK üyesi İbrahim Halil Yıldız. Bitlis Hizan'da Suruçlu J.Uzm.Onb. Halil Ateş’in şehit olması nedeniyle terörü kınayan bir mesaj yayımladı.

Vekil Yıldız Terörü Kınadı

Cenazeye Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız, Vali Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Kemal Timuroğlu, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Milletvekili ve MKYK üyesi ibrahim Halil Yıldız mesajında şunları söyledi. Ortak kader ve ortak gelecek bilincine daha çok sahip çıkmak gerektiğini vurgulayan Yıldız, "Bu ülke için, bu ülkenin çocukları için daha çok  güzel günler olacak. Şehitlerimiz bu kararlılığı ayakta tutmak için canlarını veriyor. Bu ülkede duygular parçalanmasın, umutlar dağılmasın, kararlılık azalmasın  diye çok bedeller ödendi. Bunlara layık olmak borcumuz." değerlendirmesinde  bulundu.
 
Yıldız, herkesin birbirine daha çok "sahip çıkma ve selam verme" zamanı olduğunu kaydederek, "Saflarımız kardeşçe ve sağlam olmalı. Türkiye'nin  'kaderdaşlik' ve 'duygudaşlık' demek olduğunu daha çok hatırlayalım. Ortak kaderimize ve ortak geleceğimize inandıkça, şehitlerimize daha layık olacağız. Birbirimize selam duygusuyla bakarak kol kola girdikçe, bu ülke için bedel ödeyenlere selam göndermiş olacağız." görüşünü paylaşan Yıldız, "Şehidimize yüce Rabbimden rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun kabri nurla dolsun inşallah. Yakınlarına ve sevenlerine sabırlar diliyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2017, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER