Vekil Yıldız, gazeteciler gününü kutladı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Vekil Yıldız, gazeteciler gününü kutladı

Vekil Yıldız mesajında gücünü kamuoyu desteğinden alan, halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basın, önemli ve etkin bir denetim organı olma konumuyla, demokrasinin temel unsurlarından biri olduğunu belirtti.
Gazetecilik mesleğinin, kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşarak zor şartlar altında ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu gelişen olaylar karşısında aydınlattığını vurgulayan Vekil Yıldız mesajında şunlara yer verdi;
“Kamuoyu oluşturmada, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamada, ülkemizde hak ve sorumluluk bilincinin güçlenmesinde, demokrasi kültürünün gelişmesinde, sağlıklı bir toplum düzeninin inşasında gazetecilerin rolü büyüktür. Gazeteciler için sağlanan yasal imkân ve kamuoyunun desteği mesleki sorumluluğu da beraberinde getirmektedir. Habercilik meslek etiğini oluşturan değerler doğrultusunda tarafsız, yüklendiği sorumluluğunun bilincinde, basın yayın ilkelerine sadık bir medya, güçlü, demokratik bir Türkiye’ye büyük katkı verecektir.
Basın mensuplarımızın,  şimdiye kadar başarıyla yerine getirdikleri bu onurlu görevi, bundan sonra da aynı duyarlılıkla ve kararlılıkla yerine getireceklerine yürekten inanıyorum. Bu düşüncelerle basın çalışanlarının haklarını düzenleyen yasanın yürürlüğe girişinin yıl dönümü olan Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, bütün basın mensuplarımıza başarılar diliyorum.”
 

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2017, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER