Urfa’da Yoğun Önlemli Basın Açıklaması

Urfa’da Yoğun Önlemli Basın Açıklaması

Umut DELİ

Şanlıurfa Valiliğince Suruç’taki canlı bomba saldırısının yıldönümü öncesi kentte 15-25 Temmuz tarihleri arasında her türlü etkinliği yasakladığını ilan etmesi üzerine toplanan bir grup DBP’li ‘Yasak Kararı’nı basın açıklamasıyla protesto etmek istemelerine polis izin vermedi.

VALİLİK YASAKLADI

Şanlıurfa Valiliği 15 ile 25 Temmuz tarihleri arasında Suruç ilçesinde 33 kişinin hayatını kaybettiği canlı bomba saldırısının yıldönümü dolayısıyla kent merkezi ve ilçelerinde yapılması planlanan her türlü yürüyüş ve eyleme yasak getirdi.

BASIN AÇIKLAMASINA İZİN VERİLMEDİ

Valiliğin ilan ettiği yasağı protesto etmek isteyen bir grup DBP’li öğlen saatlerinde Ahmet Bahçıvan İş Merkezinde basın açıklaması yapmak istedi. Polisin zırhlı araç ve TOMA’ larla yoğun güvenlik önlemi aldığı alana gelen DBP’li grubun açıklama yapma isteğine Güvenlik Şube Müdürü Ersan Emeksiz, DBP İl Eş başkanı Hidayet Enmek’e bugün itibarıyla her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin valilik kararıyla yasak getirildiğini aksi durumda gruba müdahale edeceklerini söyledi.

 Polis izin vermeyeceğini anlayan grup sessizce alandan uzaklaşarak, DBP İl binası önünde Hidayet Enmek gazetecilere kısa bir açıklamasında bulunarak, valiliğin yasak kararını kınadıklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2016, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER