MHP'de muhalifler kazandı

Milliyetçi Hareket Partisi’nde toplanan adaylar bugün parti tüzüğünü değiştirmek için bir araya geldi. Delelgelerde 456 oy alan Dervişoğlu divan başkanı oldu. Tüzük Değişti.

MHP'de muhalifler kazandı

Divan başkanlığı için Meral Akşener'in desteklediği Musavvat Dervişoğlu ile Sinan Oğan'nın destkeldiği Hasan Hüseyin Türkoğlu aday oldu. Dervişoğlu 456, Türkoğlu 170 delelgeden imza aldı. Adayların uzlaşmasıyla Dervişoğlu tek aday olarak divan başkanı oldu. MHP'de muhaliflerin tüzük değişikliğine ilişkin tüm önergeleri kabul edildi. Muhalifler 10 Temmuzda gerçekleştirilecek seçimli genel kurula katılacak. Muhaliflere vermiş oldukları destek ile partiden uzaklaştılımış olan MHP'lilerin de geri dönmesi bekleniyor.

Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin görevlendirdiği Çağrı Heyeti'nin topladığı MHP, 6. Olağan üstü kongre Akyurt'taki Ankara Büyük Anadolu Hotelde Gerçekleşti. Toplantı da yeterli sayıya ulaşıldı. Genel Merkezin disiplin silahını almayı hedefleyen muhalifler oy birliği ile seçildi. Önergelerin tümü kabul edildi. Genel Merkez yasadışı ilan ettiği tüzük kurultayına katılmadı.
Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2016, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER