MHP Başkan adayı Ogan, Urfa'da

Bir dizi toplantı ve temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan adayı Sinan Ogan, Şanlıurfa'da yoğun ilgiyle karşılandı.

MHP Başkan adayı Ogan, Urfa'da

 Şanlıurfa'ya gelen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan adayı Sinan Ogan, partililer ile buluştu. Özel bir otelde gerçekleşen toplantıya katılan Ogan, burada partililere seslenerek Doğu ve Güneydoğuda MHP’nin güçleneceğini ve bölgede Milletvekili çıkaracaklarını söyledi.

Özel bir otelde gerçekleşen toplantıda partililere seslenen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan adayı Sinan Ogan; “ Doğu ve Güneydoğu’da MHP var olacak ve biz Şanlıurfa’dan bir milletvekili değil milletvekilleri çıkaracağız. Bu bölge MHP’yi çok bekledi. Ama maalesef ki MHP bu bölgede doğru politikalar hayata geçiremedi, bu bölgeyi şimdiye kadar ihmal etti ama biz bu bölgede var olmakla kardeşlik bağlarımızı daha da güçlendireceğiz. MHP’nin bu bölgede var olması eminim ki terörü de azaltacaktır ve bin yıllık kardeşliğimizi de güçlendirecektir. Adaylar olarak diğer arkadaşlarımızla görüşüyoruz” dedi.

“KURULTAY 3 AŞAMALI YARIŞTAN İBARETTİR”

MHP kurultayının 3 aşamalı bir yarıştan ibaret olduğunu da sözlerine ekleyen Ogan, konuşmasını şöyle sürdürdü.

Ogan; “ Birinci aşamada en az 607 oy almak lazım ve bu kadar çok adayın olduğu bir yerde ilk turda bunu almak mümkün değildir. İkinci ve üçüncü turlarda birleşme söz konusu olacaktır ve bununla ilgili görüştüğümüz arkadaşlarımız vardır. Şimdiden adaylara çekil demek doğru değildir. Bu yarışın en iddialı adayı benim. Bu gün Türkiye’nin en büyük sorunu doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin yeterince sahip çıkılmamasıdır. Bu böyle devam ederse ülkemizin birliği, bütünlüğü tehdit altına girecektir. Biz MHP olarak genel başkan olduktan sonra il, ilçe ve beldeleri ile Güneydoğu’nun bütün vilayetlerini gezeceğiz ve kucaklaşacağız” diye konuştu

“TERÖR BELASINDAN KURTULACAĞIZ”

Doğu ve Güneydoğuda yaşanan terör olaylarına da değinen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan adayı Sinan Ogan; “ Bin yıllık kardeşliğimizin dokusunu yeniden dokuyacağız ve Allah nasip ederse de bu bölgelerde terör belasından bu vesileyle kurtulacağız. Bölgede terörün olması bizim ziyaretlerimizi etkilemiyor ve etkilemeyecektir. Bu süreç içerisinde ben Türkmen dağına da gittim. Bölgeyi de ziyaret ettim. Terörün olduğu bölgelere gidiyoruz ve gitmeye devam edeceğiz. Oralar vatan toprağıdır ve vatan toprağının olduğu her yere gideceğiz Allah’ın izniyle. Bir yerde terör bir yerde terörist var diye biz o bölgeyi ne teröre ne de teröriste teslim etmeyeceğiz. Allah’tan başka kimseden de korkumuz yoktur. Ben inanıyorum ki Doğu ve Güneydoğu halkını Türkiye yanlış tanıyor. Zannediliyor ki buralarda çok sayıda terör ve terörist var halbuki bu bölgedeki vatanseverlerin sayısı emin olunuz ki teröre destek verenlerin sayısından kat be kat fazladır. Bizim yapmamız gereken işlerden birisi de Doğu ve Güneydoğu halkını ve bölgeyi Türkiye’ye doğru tanıtmaktır. Terörist ile teröre yardım ve yataklık edenlerle normal vatandaşlarımızı birbirinden ayırmaktır ve bunu da inşallah yapacağız” dedi.

Toplantı sonrası Ogan ve MHP Şanlıurfa il ve ilçe teşkilatı görüş alışverişinde bulundu.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2016, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER