“Kılıçdaroğlu Urfa’yı bilmiyor”

AK Parti Şanlıurfa İl Bakanı Zeynel Abidin Beyazgül konuk olduğu televizyon programında Kılıçdaroğlu’na cevap verdi.

“Kılıçdaroğlu Urfa’yı bilmiyor”

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında yaptığı konuşmada “Urfa’dan Demet Fakiroğlu. Kocası İstihbarat Astsubay kıdemli Başçavuş. Alarm veriliyor 15 Temmuz’da gidiyor. 16’sında tutukluyorlar, görevinden atıyorlar. Lojmandan da çıkarıyorlar. Koşa koşa gidiyorlar. İktidar Partisinin İl Başkanlığına gidiyorlar. “Biz mağduruz, böyle bir şey yapmadık. Alarm geldi, gitti. FETÖ’cülükle ilgimiz yok” diyor. Verdiği cevap, “Kocandan boşanacaksın” diyor. Kim oluyorsun sen.” Diyerek grup toplantısında konuşmuştu.
 
Grup toplantısının ardından yapılan bu konuşmaya AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül çok geçmeden yazılı bir açıklama yaparak böyle bir görüşmesinin olmadığı ve Kılıçdaroğlu’nu “ Çamur at izi kalsın mantığıyla yapılan açıklamaların toplumda kabul görmediğini, görmeyeceğini hepimiz çok iyi biliyoruz diyerek, Kılıçdaroğlu’nu ispata davet ettiğini belirtmişti.
 
AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Güneydoğu TV de Müslüm Çap’ın hazırlayıp sunduğu Siyasetin S’si Programının canlı yayın konuğu olarak gündeme ilişkin yaptığı açıklama da şu konulara değindi; “ Kılıçdaroğlu’nun en azından burada kendi il Başkanı’na açıp sorsaydı, böyle bir olayın olmadığını kendisine ifade ederlerdi. Ancak biz buna gerekli cevabımızı verdik, sosyal medyada verdik ve yaptığımız basın açıklamasında da verdik. Bu konuyla ilgili benim alakam olmadığına Allah’ta şahit, bende şahidim, toplumda buna şahittir. Bu konu hakkında gerekli izahatı yeteri kadar yaptığımı düşünüyorum. Ama şunu söyleyeyim bizim hayat tarzımız şöyle bir tarz bir ağzımızdan çıkmaz. Biz iki tane insanın arası bozulduğu zaman bunlar boşanacak duruma geldiği zaman ne yapıyoruz. Ne yapalım barıştıralım, ne yapalım da bu yuva bozulmasın diyoruz. Şanlıurfa’yı tanıyan bunu konuşmaz, Urfalıyı tanıyan bunu konuşmaz. Efendim bunu söylemiş ama bunun üzerinden bir pirim, bir şov olması gereken bir konu değil yanıltılmış oluna bilir veya eksik bilgi ile hareket edilmiş olabilir bu kendi sorunu. Ama ben bundan eminim kendim böyle bir kelimeyi ağzıma almadım Allah muhafaza etsin” dedi.
 
AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında yaptığı ilk yazılı açıklamada şunları belirtmişti.
 
Beyazgül; “AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı olarak Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında bahsettiği Demet Fakiroğlu’yla Kılıçdaroğlu’nun iddia ettiği şekilde benim herhangi bir görüşmem ve telkinim olmadı. Ben hukukçuyum, suçların şahsiliği prensibini bilen ve buna da inanan biriyim. Kaldı ki bu tür konuların çözüm yeri de iktidar Partisi İl Başkanlığı değildir.
Kılıçdaroğlu’nu iddiasını ispata davet ediyorum. Çamur at izi kalsın mantığıyla yapılan açıklamaların toplumda kabul görmediğini görmeyeceğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Kılıçdaroğlu’nun bu talihsiz beyanı hangi amaca matuftur, bilmiyorum. Bana telefon açar işin doğruluğunu öğrenir. Böylece kamuoyunu da doğru bilgilendirir.
 Öyleyse ben de kendisine “sen kim oluyorsun” diyorum. Kamuoyunu doğru bilgilendirmek ve yine doğru algı oluşturmak tüm siyasilerin görevidir aksi takdirde yanlış algılara ve tahriklere neden olunur. 
Hele ki yaşadığımız bu hassas süreçte herkesin konuşmasına daha da dikkat etmesi gerektiği kanaatindeyim" diye bir açıklamada bulunmuştu.
 
 

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2016, 09:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Milleti boşanmaya davet etmek mi görevin senin

SIRADAKİ HABER