Kılıçdaroğlu'na kurşun attılar

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı cenaze namazında tepki ile karşılaştı. Bir vatandaş Kılıçdaroğlu'nun üzerine mermi attı.

Kılıçdaroğlu'na kurşun attılar

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Namaz sonrası, sürekli bağıran bir kişi, benim önümden geçerken bir kurşunu bana atmıştır" dedi.

Vezneciler'de gerçekleştirilen bombalı saldırıda şehit olan polis memurları Kadir Cihan Karagözlü ile Gökhan Topcu'nun cenazesi sırasında gerginlik yaşandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Fatih Camii avlusundaki çelengi parçalandı. Çelengin yazısı, cenaze namazı kılınmadan önce burada bulunan birkaç kişi tarafından ı sökülüp yere atıldı. Bunun üzerine partililer, çelengin yazısını yeniden yapıştırıp yerine koydu. Bunun üzerine tekbir getiren bir grup, çelengi kırıp yeniden yere attı. Yaşanan gerginlik üzerine İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan anons yaparak, cenazelerde bu tip gerginliklerin uygun olmadığı belirtti. Gerginlik, anonsun ardından yatıştı.

KILIÇDAROĞLU'NA BİR GRUP TEPKİ GÖSTERDİ

Tören için Kılıçdaroğlu'nun cami avlusuna girişi sırasında cemaatteki bir grup protesto etti. Slogan atan grup cami imamının da konuşmasıyla sakinleştirilmeye çalışıldı.

CAMİDEN AYRILIRKEN ARBEDE YAŞANDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Vezneciler'de gerçekleştirilen bombalı saldırıda şehit olan polis memurları Kadir Cihan Karagözlü ile Gökhan Topcu'nun Fatih Camii'ndeki cenaze törenin katıldı. Bir grup tarafından içeride protesto edilen Kılıçdaroğlu'nun camiden çıkışı sırasında arbede yaşandı. Kılıçdaroğlu'nu protesto eden kişileri polis uzaklaştırdı.

KILIÇDAROĞLU'NUN CAMİDEN AYRILIŞI SIRASINDA GERGİNLİK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Vezneciler'de gerçekleştirilen bombalı saldırıda şehit olan polis memurları Kadir Cihan Karagözlü ile Gökhan Topcu'nun Fatih Camii'ndeki cenaze törenin katıldı. Bir grup tarafından içeride protesto edilen Kılıçdaroğlu'nun camiden çıkışı sırasında arbede yaşandı.

1 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Namazın ardından cenazeler avludan tören kıtasının eşliğinde çıkarıldı. Cenaze çıkarılmadan önce içeride CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren bir kişi dışarı çıkarıldı. Bu kişi uzaklaştırılırken İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın talimatıyla gözaltına alındı.

KILIÇDAROĞLU'NUN CHP'LİLER KORUDU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu camiden çıkışı sırasında aynı grup tepki göstermeyi sürdürdü. CHP İstanbul Milletvekilleri Gürsel Tekin ve Enis Berberoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ile koruma ekibinin cemberine aldığı Kılıçdaroğlu, uzaklaştırılmaya çalışıldı. CHP'liler de tepki gösteren kişilere karşılık verince uzun süren bir arbede yaşandı. Kılıçdaroğlu, tepkiler arasında aracına binerek camiden ayrıldı.
Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2016, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER