İşte son seçim anketi

30 büyükşehiri kapsayan seçim anketinde MHP 29, HDP ise 30 büyükşehirin tamamında oy kaybetti. Ankete göre; AK Parti 30 büyükşehirde oy oranını artıran tek parti oldu.

İşte son seçim anketi

ORC'nin 19 Haziran-6 Temmuz tarihleri arasında 30 büyükşehirde 37 bin 180 kişi ile telefon ve yüz yüze görüşme yöntemiyle gerçekleştirdiği anketten çarpıcı sonuçlar çıktı.

AK PARTİ VE YILDIRIM'A DESTEK TAM

Ankete katılanların yüzde 57.2'si Başbakan Binali Yıldırım ve kabinesini başarılı bulduğu yönünde görüş belirtirken, AK Parti 30 büyükşehirde oy oranını artıran tek parti oldu. Ankete göre; Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliğini yaptığı CHP 26 ilde oy kaybederken, en büyük kayıp kongre krizi ile gündeme gelen MHP ve hendek politikasında direten HDP'de yaşandı.

MHP VE HDP KAYBEDEN TARAFTA

Devlet Bahçeli'nin muhaliflerin diretmelerine rağmen kurultay tarihi olarak 2018'i işaret ettiği MHP araştırmanın yapıldığı 30 büyükşehirin 29'unda oy kaybederken, PKK'nın hendek politikasını savunan ve her fırsatta terör örgütü ile arasına duvar örmekten kaçınan HDP ise 30 büyükşehirin tamamında kaybeden oldu.
NORMALLEŞMEYE DESTEK

Katılımcıların yüzde 79.3'ü Türkiye'nin Rusya ile normalleşme girişimlerini desteklediğini belirtti. İsrail ile yapılan anlaşmayı destekleyenlerin oranıysa yüzde 70.
Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2016, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER