Demirtaş'tan Davutoğlu'na cevap

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, TBMM Genel Kurulu'nda milletvekili yemini etmesinin ardından, partisinin grup salonunda açıklama yaptı.

Demirtaş'tan Davutoğlu'na cevap

 

Demirtaş, Moskova ziyaretinin Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından eleştirilmesi hakkında "Biz parlamentoya gelirken AKP bir gün ne amaçla yaptığı belli olmayan bir Rus uçağını düşürürse hükümetin arkasında duracağız diye bir sözümüz yoktu. Tam olarak kime ihanet etmiş olduk? Şimdi Lavrov, Türk Dışişleri Bakanı'na telefon açsa 'Görüşelim' dese gitmeyecekler mi?" dedi.

"TAM OLARAK KİME İHANET ETMİŞ OLDUK?"
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Moskova'daki diplomatik temaslarının Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından "TBMM üyesi olan HDP eş başkanının Rusya'da 'Türkiye'nin Rus uçağını düşürmesi yanlıştı' demesi tam bir rezalet ve tam bir ihanettir" sözleriyle eleştirilmesine değindi. Demirtaş, kime ihanet ettiklerini sorarak "Biz parlamentoya gelirken AKP bir gün ne amaçla yaptığı belli olmayan bir Rus uçağını düşürürse hükümetin arkasında duracağız diye bir sözümüz yoktu. Tam olarak kime ihanet etmiş olduk? Biz seçilirken halkımıza içeride ve dışarıda ne olursa olsun barışı sağlayacağız, dedik. Şimdi niye düşürdükleri belli olmayan hiçbirimizin de onaylamadığı bir yanlış dış politikayı eleştirdik diye kime ihanet etmiş oluyoruz? AKP'nin seçim sözlerine bakın. İçeride, dışarıda barışı sağlayacağız diyorlardı. Peki kim kendi sözüne ihanet etmiş bu durumda? Şimdi Lavrov, Türk Dışişleri Bakanı'na telefon açsa görüşelim dese gitmeyecekler mi?" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2015, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER