DBP ilçe yönetimleri belirlendi

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Şanlıurfa Haliliye ve Eyyübiye ilçe yönetimi Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Binasında gerçekleşen toplantı ile açıklandı.

 Umut DELİ

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Şanlıurfa Haliliye ve Eyyübiye ilçe yönetimi Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Binasında gerçekleşen toplantı ile açıklandı.

 HDP İl binasın da gerçekleşen toplantıda DBP Haliliye ve İlçe yönetim kurulu basına ve kamuoyuna tanıtıldı. Haliliye İlçe Eş Başkanlığına Hülya Demir ve İzzettin Gök, seçilirken Eyyübiye İlçe yönetimine ise Miyaser Korkmaz ve Bilal Zeren seçildi.

HDP İl binasında gerçekleşen ilçe yönetim tanıtımında konuşan DBP İl Eş Başkanı Hidayet Enmek: “ Malumunuz siyasal anlamda ülkede baş gösteren büyük bir savaş var. Özellikle bu savaş ile Kürt halkının, Kürdistan halkının iradesini kırmak, hapis etmek ve onları iradesizleştirip kimliklerini elinden almak gibi bir konsept ile savaş yürütülmektedir. Bu süreçte bugün için Diyarbakır’da toplanan Demokratik Toplum Kongresi ile tarihi bir süreçten geçeceğiz. Bu tarihi süreç belki de Türkiye Kürdistan’ın da bir dönem noktası olacaktır. Bu hepimizin katkı sunması gerektiği bu tarihi süreçte hepimizin varlık göstermesi gerektiği son derece bir 2 gün önümüzde duruyor, bundan dolayı bu savaş konsepti ile bize gelen sistemin ileriki dönemlerde ve önümüzdeki gün önümüze çıkacak olan anlaşmalar ile örgütlüğümüzü ve örgütsel faaliyetleri arttırmak açısından önemli bir noktaya gelmekteyiz. Bu nedenle bugün hem Haliliye hem de Eyyübiye komisyonlarının yapmış olduğu çalışmalarla iki ilçemizin yönetimi oluşmuştur. Ben İlçe yönetimine gelen arkadaşlara başarılar diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2015, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER