CHP Heyeti Urfa için hükumete yüklendi

Şanlıurfa'da yaşanan elektrik sıkıntılarının incelenmesi için Şanlıurfa'ya gelen CHP Heyeti yaşanan sorunlar nedeniyle Hükumete yüklendi.

Şanlıurfa’da yaşanan elektrik sorunları nedeniyle kente gelen Cumhuriyet Halk Partisi Heyeti bir dizi incelemelerde bulundu.

İncelemelerde bulunan CHP Heyeti il binasında basın açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklamasında konuşan CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen hükümete yüklendi.

9 CHP MİLLETVEKİLİ URFA’DA

Tarımsal sulamada yaşanan enerji sorununu araştırmak üzere CHP Genel Merkezi tarafından belirlenen 9 milletvekili Şanlıurfa’ya geldi. CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen başkanlığında kente gelen milletvekillerinden Burdur Milletvekili Mehmet Göker, İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Yakup Akkaya, Dursun Çiçek, Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Uşak Milletvekili Özkan Yalım, İzmir Milletvekili Aytuğ Çıray, Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Tatarhöyük Sulama Birliğinde düzenlenen toplantıya katıldı. Tatarhöyük Sulama Birliği Başkanı Turan Karagecili’den yaşanan enerji sorunu hakkında bilgi alan Pekşen, Şanlıurfa’da 320 bin dava varsa bu davaların temel sebebi ise AKP’nin devleti yönetme mantığı olduğunu ifade ederek şunları söyledi.

“Tarım işçisi ve tarım çiftçisinin karşısında devletin tefeci ile el ele vermiş olan mantığı var. Bu siyasi iktidar bu ülkenin tarımı için ne millidir ne de bu ülkenin tarımıyla endişelidir. Şimdi elinize uzanan AKP’nin eli değildir, cebinize uzanan AKP’nin elidir. CHP çiftçinin her zaman yanındaydı bu gün de bunun için buradayız. Cumhuriyet tarihinden beri gelen birikimler satıldı, onları yağmaladılar şimdi çiftçinin cebine elini uzattılar. O uzanan el tefecinin elidir. Şanlıurfa’da 320 bin dava varsa bu davaların temel sebebi ise AKP’nin devleti yönetme mantığıdır. Devletin bir kamu hizmeti imtiyazını ele geçirmiş bir yandaş alçak canı istediği zaman şalteri indiriyor ve binlerce insanı açlığa ve yoksulluğa, sefalete el kapılarına muhtaç ediyor. Kendi topraklarındaki ürünü kurutuyor, perişan ediyor el kapılarında saman ithal ediyor. Ondan sonra Fransa’ya gidiyor utanmadan arlanmadan yakasına madalya takıyor bir tane de plaket alıp geliyor. Sonra Şanlıurfa sokaklarında çıkıyor insanlardan oy istiyor ama acıdır ki de o oyu alıyor. Bu şalter indirme olayına karşı CHP bütün hukuki mücadeleyi gösterecektir. Kesilen elektrik yalnızca oradaki sulama birliğinin elektriği değildir.78 milyon yurttaşın hukukuna saldırıdır. Anasal düzene aykırıdır. Ne hukuk var bunun içerisinde ne yasa var, ne adalet var, ne de vicdan var. AKP varsı vicdan yoktur zaten. Siyasi tarihleri siyasetçiler değil, halk yazar sokaktaki insanlar yazar. Bu siyasi iktidar elini sizin cebinize uzattı çünkü bu siyasi iktidar tefecinin iktidarıdır. Çiftçi umurlarında değil, esnaf umurlarında değil, sürekli kepenk kapatılıyor ve 28 milyon icra takibi var ülkenin haline bakarmısınız. Pazartesi günü elektrikler kesilir ise biz buraya geliriz bu gün 8 kişiyiz o gün 38 milletvekili geliriz şalteri açarız. O kapatılan şalteri açarız. CHP varsa hiç kimse çiftçimize, halkımıza meydan okuyamaz. Bu meydan okumalara asla boyun eğmeyiz” dedi

“SURİYELİLERE EV VERİYORSUNUZ ŞEHİT AİLELERİ BARAKALARDA YAŞIYOR”

Suriyelileri kimlik ve konut verilmesine de tepki gösteren Pekşen, “Suriyeliye konut veriyorsunuz şehit yakınları barakalarda yaşıyor. Bizim insanlarımız kerpiç evlerde yaşıyorlar perişan ve orada yaşam koşulları zor ve o insanlarla ilgili hiçbir tedbir ön görmüyor” diye konuştu.

TÜM BİRİKİMLER SATILDI

Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan birikimlerin tamamının satıldığını iddia eden Haluk Pekşen hükümete yüklendi.

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen “Cumhuriyet tarihinden beri gelen birikimler satıldı, onları yağmaladılar şimdi çiftçinin cebine elini uzattılar. O uzanan el tefecinin elidir. Şanlıurfa’da 320 bin dava varsa bu davaların temel sebebi ise AKP’nin devleti yönetme mantığıdır” dedi.

ŞEHİT ÇALIŞKAN’IN TAZİYESİNE KATILDILAR

Tatarhöyük Sulama Birliğinde düzenlenen toplantının ardından geçtiğimiz gün şehirlerarası otobüs terminalinde yaşanan saldırıda hayatını kaybeden şehit polis Hasan Hüseyin Çalışkan’ın Ramazan Başak Taziye evinde devam eden taziyesine katılarak aileye taziyelerini ilettiler.

CHP Heyeti Şanlıurfa’daki temaslarının ardından akşam saatlerinden Şanlıurfa’dan karayolu ile Gaziantep’e geçecek.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2016, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER