CHP'den 'Kongre' ve 'Fikri Sağlar' Kararı

CHP MYK toplantısında alınan kararla olağan kongre süreci bugün başladı. Yönetim, kurultay çağrısı yapan Fikri Sağlar için de disiplin işlemi başlattı.

CHP'den 'Kongre' ve 'Fikri Sağlar' Kararı

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, Mersin Milletvekili ve PM üyesi Fikri Sağlar hakkında, basında yaptığı açıklamalar nedeniyle disiplin sürecinin başlatılması kararının alındığını bildirdi. CHP MYK'nın bugünkü toplantısında ayrıca olağan kurultay sürecinin başlatılması kararı alındı. Böke'nin ardından açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, "Bugünden itibaren olağan kongre sürecimiz başlatılmıştır. Olağanüstü kurultay tartışması başlatmak doğru değil." dedi. 

"OLAĞANÜSTÜ KURULTAY YAPSAK DAHİ..."

MYK sonrası açıklama yapan Tekin Bingöl şunları söyledi:

"Bugünden itibaren olağan kongre sürecimiz başlatılmıştır. Olağanüstü kurultay tartışması başlatmak doğru değil. Olağanüstü kurultay yapsak dahi, yıl içinde ikinci bir takvim başlatmak zorundayız. Bu asla gerçekçi değil. Bu örgütlerimizin kesinlikle kabul etmediği bir süreçten gelerek bu kararı aldık. Biz bugün olağan kurultayımızı başlattık. Kongre takvimi tamamlandıktan sonra kurultay tarihini belirleyecek yetkili organımız Parti Meclisimizdir."

"İL KONGRELERİMİZİN EKİM VE KASIM AYINA DA SARKABİLECEĞİNİ SÖYLEYEBİLİRİM"

"Önce bahsettiğim işleyişler gerçekleşecek, ardından ilçe kongrelerinden başlayarak, il kongreleri başlayacak.  Önümüzde resmi ve dini bayramlar var, yaz dönemi var. Sıkışık bir takvim yapmamamızın nedeni budur. Bundan önceki kongreler sürecinde bir takım nedenlerle, seçimler nedeniyle örneğin, daraltılmış takvimler uygulamak zorunda kalıyorduk. İşlemlerin gerçekleşmesi için zamana ihtiyaç var. İl kongrelerimizi de eylülün sonlarında hatta ekim ve kasım ayına da sarkabileceğini söyleyebilirim."  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER