Cevheri, Ayrım Yapmadan Çalışacağız

Sabahattin Cevheri, “Arap, Kürt, Türk, Alevi ayırımı yapmadan çalışacağız. Güçlünün değil, mazlumun, fakirin, garibanın yanında olacağız.”dedi.

Cevheri, Ayrım Yapmadan Çalışacağız

Saadet Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sabahattin Cevheri, seçim çalışmaları kapsamında Karaköprü ilçesinde seçim bürosunun açılışını yaptı. Burada vatandaşlarla tek tek ilgilenen Cevheri özellikle eşitlik vurgusu yaparak, “Arap, Kürt, Türk, Alevi ayırımı yapmadan çalışacağız. Güçlünün değil, mazlumun, fakirin, garibanın yanında olacağız. Benim 763 tane gibi bir projem yok. Benim ilk projem bu: İnsanlara eşit olmak” dedi.

Fırat kente hayat verecek

Fırat nehri ile ilgili ciddi projelerinin olduğunun altını çizen Sabahattin Cevheri, “Şehirde üç deremiz var. Acaba o dereye su bırakabilir miyiz? Buraları çok güzel parklar haline getirelim. Gençlerimiz kahvehanelerde zaman geçireceğine eşleri ve çocuklarıyla bu parklarda zaman geçirsinler.”diye konuştu.

Tarımsal alanda projelerimiz de olacak

Şanlıurfa’da altyapı sorunu ve işsizlik gibi sorunların devam ettiğini ve özellikle işsizlik konusunda tarıma dayalı sanayinin geliştirilmesi gerektiğini belirten Cevheri, “Buğday bizim, bir makarna fabrikamız yok. Yüzde 45 pamuk bizim, bir çorap fabrikamız yok. Antep’e gider işlenir, bize gelir. Tarıma dayalı sanayiyi geliştireceğiz. İnsanlarımız bugün hala dışarıya pamuk toplamaya ve fındık toplamaya gidiyorsa, bu bizim büyük bir ayıbımızdır” şeklinde konuştu.

Urfa’yı dağlara taşıyacağız

Şanlıurfa’da tarım arazilerinin büyük bir işgal altında olduğunu söyleyen Cevheri, “Urfa’yı kesinlikle dağlara taşımamız lazım. Şehirler tepeleriyle güzeldir. Harran Ovası bitti. 20-30 sene sonra ova diye bir şey kalmayacaktır. En önemlisi de tarımdır. Bir de bütün Türkiye’deki iş adamlarını davet edip, iş adamlarımızla oturup proje yapmamız gerekir. Yani bizim değil Türkiye’yi, bütün dünyayı doyurmamız gerekir.” ifadelerine yer verdi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2019, 03:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Celali
Celali - 8 ay Önce

Anketlerde,halkın gönlünde her yerde birinci sensin ! Sen başkan olacaksın ! Hayırlı olsun şimdiden

hakan as
hakan as - 8 ay Önce

tam destek

URFA SEVDALISI
URFA SEVDALISI - 8 ay Önce

SEN BAŞKAN OLACAKSIN efsane başkan sonuna kadar yanındayız Şanlıurfanın geleceği vizyonu için değişim Sayın Cevheri öncülüğünde başlayacaktır ...

URFALIII
URFALIII - 8 ay Önce

Şanlıurfanın Yıllardır Özlemle Beklediği Derelere Su Verme Projesi 17 Yıllık İktidarda Her Gelen Söz Verdi Ama Bugün Halen Bir Eskişehirin İçerisinden Geçen Porsuk Çayına Gıptayla Bakıyoruz Bizim Şehrimizin Ne Eksiği Var Batıdaki İllerden Çok Merak Ediyorum Şimdiye Kadar Gelen Yönetici Başkanlar Neden Düşünmedi Düşünmek İstemedi Elimizde Hiç Bir Şehirde Kolay Kolay Bulunmayan Böyle Değerler Varken Yıllardır Bunları Düşünüp Değerlendiremediğimizin Uygulayamadığımızın Tek Nedeni Liyakatli İşin Ehli İnsanların Bizi Yönetmediğinden Dolayıdır Bugün Bu Şehir Halen Diğer Şehirleri İzlemekte Gelişememektedir Muhalefete Hep Yükleniliyor Hatırlatmakta Fayda Var Türkiyeden Eskişehir Sadece Avrupada Yaşanılabilir Şehirler Arasında Kendine Yer Bulmuş Durumda Büyükşehir Başkanı Kim Chpden Eski Dspli Demek Herşey İktidarlıkla Olmuyormuş Bunu Anlamamız Ayırt Etmemiz Lazım İktidar Belediyecilik Görmek İstiyorsa Eskişehir Modelini Örnek Alsınlar Yaşanılabilir Şehir Nasıl Olurmuş Diye Yeşili Suyu Tarihiyle Nasıl Oluyormuş Görsünler Ve Artık İnanıyoruzki Urfayıda Bu Yola Bu Vizyona Koyacak Sadece Ve Sadece Sayın Cevherinin Vizyonu Ve İleri Görüşü Olacaktır Memleketi 17 Yıldır İktidara Teslim Ettik Ama Değişen Gelişen Birşey Göremedik Eğitim Sağlık Yeşil Alan Sosyal Donatı Kentsel Dönüşüm Ve Bir Çok Alanda Malesef Geride Kaldık Yazık Bu Memleket Bunu Haketmiyor Artık Değişime Gelişime İhtiyacımız Var Çevre İller Gaziantep Diyarbakır Mardin Hepsi Önümüze Geçmiş Durumdalar Bir An Önce Bu Kötü Durumdan Kurtulmak İçin Memleketimiz İçin Liyakata İşin Uzmanlarına Önem Verip Böyle Bir Fırsat Doğmuşken Bir Beş Yıl Daha Kaybetmeye Göz Yumamayız Bunun İçin Urfanın Geleceği İçin En Doğru İsim İleri Görüşüyle Vizyonu Duruşuyla Sayın Cevheridir ..Sonuna Kadar Seninleyiz Efsane Başkan Urfanın Cevheri...

SIRADAKİ HABER