Çelik istifa etti

Hüseyin Çelik İddiaları Yalanladı: 15 Gün Önce Görevimden İstifa Etmiştim. AK Parti kurucularından Çelik, AK Parti Genel Başkan Danışmanlığı görevinden alındığı iddialarını "15 gün önce istifa dilekçesi vererek ayrıldım" diyerek yalanladı.

Çelik istifa etti
 AK Parti Genel Başkanı Danışmanlığı görevinden alındığı öne sürülen Hüseyin Çelik iddiaları Twitter'dan yaptığı açıklamayla yalanladı. Çelik, gördüğü lüzum üzerine 15 gün önce istifa dilekçesi verdiğini söyledi.
15 GÜN ÖNCE İSTİFA ETMİŞ

Bugün öğle saatlerinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve hükümete yönelik eleştirileri nedeniyle hükümete yakın medyanın hedefi olan AK Parti kurucularından, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Twitter'dan yaptığı açıklamayı paylaşmıştı.

"PKK'YI ERDOĞAN'A SÖYLEDİK"

Hüseyin Çelik, ayrıca 27 Ocak'ta kişisel internet sitesinde yayımladığı yazısında da "PKK kentlere yerleşti, devlet eli kolu bağlı bekledi, olabilecekleri Erdoğan'a da anlatmıştık" demişti. Görevine son verildiği iddia edilen Hüseyin Çelik'in iddiaları Twitter'dan yaptığı "Ak Parti Gn. Bşk. Başdanışmanlığından alındığımı iddia edenlere: Ben 15 gün önce gördüğüm lüzum üzerine istifa dilekçesi vererek ayrıldım" açıklamasıyla yalanladı.

YERİNE BEŞ İSİM GETİRİLDİ

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun danışmanlığına, aralarında AKP Ankara Milletvekili ve eski MAZLUM-DER Başkanı Ali İhsan Arslan ile eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın da olduğu beş isim getirildi. Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, AK Parti Genel başkanlık danışmanlığı için AK Parti Ankara Milletvekilleri Mücahit Aslan ve Ertan Aydın, Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ile eski milletvekilleri Kerim Özkul ve Zeynep Karahan Uslu görevlendirildi.

3 İSİMiN DAHA GÖREVLERİ SONA ERDİ

AKP'de Akif Gülle, Halide İncekara ve Güldal Akşit'in görevleri sona ermiş oldu.

ÇELİK, ARINÇ'IN AÇIKLAMASINI PAYLAŞMIŞTI

Hüseyin Çelik, bugün öğle saatlerinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve hükümete yönelik eleştirileri nedeniyle hükümete yakın medyanın eleştirilerine hedef olan AK Parti kurucularından, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Twitter'dan yaptığı açıklamayı paylaşmıştı. Hüseyin Çelik, 27 Ocak'ta kişisel internet sitesinde yayımladığı yazısında da "PKK kentlere yerleşti, devlet eli kolu bağlı bekledi, olabilecekleri Erdoğan'a da anlatmıştık" demişti.
Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2016, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER