Celal Doğan Başka Parti’den Mi Aday Oluyor

İYİ Parti-CHP ittifakının Gaziantep'te Ejder Demir’i aday göstereceği konuşulurken Celal Doğan'ın ise DSP'den aday olacağı iddia edildi.

Celal Doğan Başka Parti’den Mi Aday Oluyor

Gaziantep’te İYİ Parti-CHP ittifakının eski MHP’li Avukat Ejder Demir’i aday göstereceği söylenirken, sürpriz bir gelişme yaşandı.

Son duruma göre HDP ilde aday göstermeyecek. Son olarak HDP’den milletvekilliği yapan daha önce SHP’den Gaziantep Belediye Başkanlığı yapan ve son olarak Millet İttifakı adayı olarak adı geçen Celal Doğan ise DSP’den aday olmaya hazırlanıyor.

HDP Genel Merkezi’nden gelen ve aralarında Gaziantep’in olduğu, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Şanlıurfa, Mersin gibi illerde aday çıkarılmayacağı şeklindeki haberlerin nedeni olarak, AK Parti karşısında en güçlü olan adaylara destek verilmesi taktiği gösteriliyor.

HDP Parti Sözcüsü Saruhan Oluç’un bugün yapacağı açıklama ile kamuoyuna duyurulması beklenen bu gelişmenin ardından Gaziantep’te gözler İYİ Parti-CHP ittifakında adı geçen ancak İYİ Parti’nin “kırmızı çizgisi” olan Celal Doğan’a çevrildi. Mevcut koşullarda Doğan’ın DSP’den Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı olması neredeyse kesinlik kazandı. Celal Doğan’ın birkaç gün içinde Gaziantep’e gelerek adaylığını açıklaması bekleniyor.

MYNET

YORUM EKLE
YORUMLAR
ibrahim
ibrahim - 5 ay Önce

urfa dan aday olsun kesin kazanır zaten aslen de urfalı suruç dogumlu gaziantepi uçuran adam

Ufuk
Ufuk - 5 ay Önce

Kürtleri yok sayan akp mhp. Hangi yüzle Kürtlerden oy isteyecek merak ediyorum. Kürtler yaşadiklarini unutmazsalar akp mhp ye oy vermez. Mecliste üçüncü büyük parti olan HDP yi yok sayan, iyi , saadet, büyük birlikle hergün konuşan akp mhp, umarim Kendini bilen Kürtlerden oy almayacaktir. Hepimizin akillini kiraya vermememiz gerekir. Yoksa hepimiz bugün yaşanilan haksizliklari daha çok yaşacağiz.

SIRADAKİ HABER