Başbakan Yıldırım Son Noktayı Koydu!

Başbakan Binali Yıldırım Suudi Arabistan ziyareti öncesinde havalimanında önemli açıklamalar yaptı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım, yayınlanan son KHK'daki tartışılan madde için "düzenleme dilinde sorun yok. Yargı muafiyeti düzenlemesinde değişiklik olmayacak. Darbe yapanların mı yanındayız karşı çıkanların mı? CHP darbeye karşı değil midir?" dedi.

Başbakan Yıldırım Son Noktayı Koydu!

Başbakan Binali Yıldırım, Esenboğa Havalimanı'ndan resmi ziyarette bulunacağı Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a hareket öncesi açıklama yaptı. Yıldırım'ın açıklamasından öne çıkan başlıklar şöyle

Bu konuda yasal düzenleme yapıldı ve 1 milyon kardeşimiz devlette daimi kadroya geçmiş oldu. Bu arkadaşlarımızın hangi sendikalara üye olacağı kendi karar verecekleri bir iştir ve bu konuda özel bir gayret içinde olanlara müsamaha göstermeyiz.

"CHP, DARBEYE KARŞI MIDIR DEĞİL MİDİR?"

Bu konu birkaç gündür konuşuluyor. Ama bu konuşmaların hepsi boş. Sebebi şu: Ülkemizde bir 15 Temmuz darbesi oldu, 16 Temmuz günü de bastırılarak milli irade hakim hale gelmiştir. Şunu sormak istiyorum, bu görüşleri ifade edenler, özellikle CHP, darbeye karşı mıdır değil midir? Darbe zamanı millet sokağa çıkmış, resmi görevi olup olmayan, ülkesine sahip çıkan herkes, bu darbeye karşı koymuştur.

Darbeye karşı koyan vatandaşlarımızın kanuni koruma altına alınmasından daha doğru bir şey yoktur. Buna karşı çıkmak demek, vatandaşlara 'niye bu darbeye karşı çıktınız' demektir. CHP belli ki darbe konusunda kafa karışıklığı devam ediyor.

Ana muhalefet partisi böyle davranmakla şehitlerimizin kemiklerini sızlatıyor.

Hiçbir düzeltme yapılmayacak. Bir sorun yok dilinde filan.

ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Asgari ücrete taraflar arasında karar veriliyor taraflar kim işçi işveren hükümet ise tatlıya bağlıyor. Cuma günü karar verilecek ve kamuoyu ile paylaşılacak.

MİLLİYET

YORUM EKLE
YORUMLAR
halil dağ
halil dağ - 2 yıl Önce

benim hiç bir zaafım yok sayın başbakanım iftiralara inanmayın arife tarif gerekmez efendim benim hiç bir yanlış karanlık işim yok sayın başbakanım insan sarrafıdır o birisine baktımı neyin ne olduğunu anlar yürekli mert asil insan Allah sayın başbakanımızdan razı olsun

SIRADAKİ HABER