Bakan Çelik, Boks Eldiveni ile Meydan okudu

Şanlıurfa'da katıldığı iftar proğramında Boks eldivenlerini takan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, meydan okudu.

 Adıyaman’da düzenlenen ‘Tarım Sektörü Ortak Akıl Toplantısı’na katılan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, beraberinde AK Parti Milletvekilleriyle birlikte seçim bölgesi olan Şanlıurfa’ya geldi. Merkez ilçe Haliliye Belediyesince Topçu Meydanında organize edilen iftar yemeğine katılan bakan Çelik,  vatandaşların yoğun ilgisi arasında kendisine ayrılan masada oturdu.

21. YÜZYIL TERÖR YÜZYILI HALİNE GELDİ

 İftar öncesinde bir konuşma yapan Bakan Çelik,  “Allah ağzımızın tadını bozmasın, huzurumuzu bozmasın diyorum ve huzur bozanları ıslah etsin temennisinde bulunuyorum. İşte biz bu güzel sofrada bir arada iken etrafımıza baktığımız zaman şiddetin ve terörün hangi noktaya geldiğini hepimiz görüyoruz. Etrafımızda kan var kin var, etrafımızda aç var açık var, etrafımızda sefalet var etrafımızda sefahat var ve etrafımızda komşusu açken tok yatanlar var. 21. yüzyıl sözüm ona teknoloji yüzyılı olacaktı, huzur yüzyılı olacaktı tam aksine 21. Yüzyıl terör yüzyılı haline geldi. Ağırlıkta olarak İslam aleminde yaşanan olaylar inanın bizi derinden üzmektedir. Bütün Müslümanlar bu mübarek ayda gerçekten büyük bir üzüntü içerisindedirler. Öncelikle İslam dünyası olarak kendimize çeki düzen vermek durumundayız. Nasıl oluyor ki dinimizin adı İslam ve barış anlamına geliyor barış dini İslam’da ne acıdır ki bütün bu İslam coğrafyasında terör ve savaş kan ve gözyaşı var bunlar neden oluyor. Barış dini olan ve barış dinine samimi olarak inanan insanların yaşadıkları bu coğrafyada bu hüzün verici hadiseler neden yaşanıyor bunları bir kez daha düşünmemiz gerekiyor” dedi.

BOKS ELDİVENİ TAKTI MEYDAN OKUDU

Yapılan konuşmaların ardından Bakan Çelik, Haliliye Belediyespor kulübünde yer alan ve çeşitli dallarda dereceye giren sporculara madalyalarını taktı. Muay Thai şampiyonasında dünya şampiyonu olan Yıldırım Oğuz, karşılaşmada eline taktığı boks eldivenini Bakan Çelik’e hediye etti. Hediye edilen boks eldivenini giyen ve vatandaşların hele bir tane vur demesi üzerine Bakan Çelik, dünya şampiyonu Yıldırım Oğuz’a ani bir hareket yaparak sol omzuna vurdu. Bakanın Yıldırım’a vurmasıyla alanda gülüşmelere neden oldu.

 Proğram sonrasında ise bazı vatandaşlar ve kadınlar Bakan Çelik'e sorunları aktarmak isterken ezilme tehlikesi geçirdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2016, 20:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER