10 Ekim 2016 Pazartesi 14:21
Ayhan, TÜRK TELEKOM’u meclise taşıdı
Şanlıurfa HDP Milletvekili İbrahim Ayhan’ın, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a yönelttiği önerge şöyle;
           “İnternet kullanımı eğitim, sağlık, ticaret, iletişim ve günlük hayatın birçok alanında artarak devam etmekte; adeta yaşamımızın bir parçası haline gelmektedir. Ancak ülkemizde internet hizmetlerine erişim için dünyadaki birçok ülkenin çok üzerinde bir ücret ödemek durumundayız. Ayrıca internet kullanırken bir çok kısıtlamalarla karşılaşmaktayız. İnternet hizmetlerine erişimdeki yüksek fiyat ve yoğun kısıtlamalara rağmen, hizmet alımında alt yapı ve işletmeden kaynaklı sorunlar yaşanmaktadır.
            Şanlıurfa ilimizde uzun bir süredir, çok sık internet kesintileri yaşanmaktadır. Yaşanan internet kesintileri sonucu Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayan abonelere "bölgenizde genel bakım çalışması-alt yapı çalışması" olduğu gerekçesi ile arıza kaydı yapılamamakta, arıza kaydı yapmak için abonelerin Türk Telekom müdürlüklerine gitmeleri gerekmektedir. Bu durum bir yılı aşkın bir süredir devam etmektedir.
            Bu durum Şanlıurfalı hemşerilerimizi ciddi olarak mağdur etmektedir.
 
            Bu bağlamda;
 
1.         Dünya ülkeleri arasında, internet hızları ve fiyatları bakımından Türkiye hangi    sıralardadır?
2.         İnternete erişimdeki kısıtlamalar konusunda Türkiye'nin, dünya ülkeleri arasındaki         yeri nedir?
3.         Şanlıurfa'da, TÜRK TELEKOM' un internetle ilgili son bir yıldaki alt yapı çalışmaları    nelerdir? Bu çalışmalar hangi bölgelerde, hangi tarihlerde yapılmıştır?
4.         Önümüzdeki süreçte Şanlıurfa ilinde alt yapı çalışmaları ile ilgili herhangi her hangi       bir planlamanız mevcut mudur? Planlamalarınız mevcut ise hangi bölgeleri ve hangi            tarihleri kapsamaktadır?
5.         Alt yapı çalışmaları yürütülürken vatandaşların mağdur edilmemesi yönünde hangi         tedbirler alınmıştır? Alınan tedbirleri yeterli buluyor musunuz?
6.         Şanlıurfa'dan 2016 yılı içerisinde kaç abone TÜRK TELEKOM müşteri hizmetlerini      aramıştır? Bunların kaçı internet kesintileri ile ilgilidir? İnternet kesintileri ile ilgili aramaların kaçı ile ilgili arıza kaydı oluşturulmuştur?
7.         Bir yılı aşkın bir süredir TÜRK TELEKOM müşteri hizmetlerini arayan abonelere          kayıttan "bölgenizde genel bakım çalışması-alt yapı çalışması olduğundan dolayı internet  bağlantısında sorun yaşayabilirsiniz" denilmektedir. Bakanlığınızca, genel        bakım çalışması için belirlenen makul bir süre mevcut mudur? Bir yılı aşan genel    bakım çalışması süresini nasıl değerlendiriyorsunuz?
8.         Abonelere hizmet alamadıkları sürelerin ücretleri iade ediliyor mu? Ediliyor ise 2016     yılı içerisinde, Şanlıurfa ilinde kaç aboneye ücret iadesi yapılmıştır?”
 
Son Güncelleme: 06.12.2016 08:54
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
M.A. 2016-10-11 14:02:26

Bölgede kablo hırsızlığı sona ererse yaşanan bağlantı sorunuda sona erecektir.