AK Parti'den Seçim Sonuçlarına İlişkin Açıklama

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İstanbul'da tüm oyların yeniden sayılması için bugün 17:00'ye kadar başvuru yapacaklarını duyurdu.

AK Parti'den Seçim Sonuçlarına İlişkin Açıklama

Yavuz'un açıklamaları:

Maddi hata düzeltimi yolundaki gayretimiz devam etmektedir. Buldukça ilçe seçim kurulları nezdinde bunların düzeltilmesini sağlamaya çalışıyoruz.

İki, geçersiz oyların sayımı. Dedik ki, bütün oyların sayın. Ortada şaibe var. Birazdan açıklama istiyorum. Bütün oylar ve geçersiz oylar sayılsın dedik. 4 ilçede, 2 ilçede de birer seçim kurullarında tamamının sayımına karar verildi. Kalan ilçelerde de geçersiz oyların sayımına karar verildi.

İSTANBUL'DA TÜM OYLAR İÇİN BAŞVURU YAPILACAK

Bugün kalan bütün ilçelere ilişkin, oyların tamamı sayılsın diye il seçim kurulu üzerinden YSK'ya müracaat etmiş olacağız.

Sadece geçersiz oyların sayımından AK Parti lehine 4 bin 334 oy kaydedildi.

Acaba biz biraz daha eşelesek çok daha farklı şeyler çıkacak diye birileri korkuyor mu? Bu korkudan dolayı mı karıştırmayalım çok fazla diyorlar. CHP'ye de yazılmış oylar var. 3485, ama AK Parti'ye yazılmış oylara bir bakar mısınız? 14 bin 456. Şu anki fark ne kadar?

CHP en baştan açıkladı. 29 bin 408 fark var. YSK'nın açıklamaları da adeta o düzeyde. 27 bin 889 olarak açıklamıştı. 29 binden geldiğimiz sayı az önce tekrar kaydettim, 16 bin 442. 16 bin 442 nerede, 29 bin nerede? Arada 10 bin olsaydı çoktan öne geçmiştik.

Ben tekrar etmek istiyorum. Bu tablo neyin sonucu ortaya çıkmış bir tablodur. Maddi düzeltimler yapıldı, yapılmaya devam ediliyor. Geçersiz oyların yüzde 70'i sayıldı. Sadece 4 ilçede 2 ilçenin de toplamında sayılmasına karar verildi ama toplam oyların sayılmasının yüzde 4'lük kısmı sayılması kabul edildi.

MYNET

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2019, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER