AK Parti 16 ilde Adaylarını Açıkladı (Tam Liste)

AK Parti, yerel seçimlerde göstereceği adayları düzenledikleri toplantılarla açıklamaya devam ediyor. AK Parti, bugün 16 ilde aday tanıtım toplantısı düzenleyerek adaylarını açıkladı. İşte aralarında Afyonkarahisar, Bolu, Elazığ, Malatya ve Niğde'nin de bulunduğu 16 il ve adaylar.

AK Parti 16 ilde Adaylarını Açıkladı (Tam Liste)

Adıyaman

Adıyaman Belediye Başkan Adayı Süleyman Kılınç, Kahta Belediye Başkan Adayı Engin Akel, Gerger Belediye Başkan Adayı Erkan Aksoy, Samsat Belediye Başkan Adayı Halil Fırat, Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Yusuf Özdemir, Sincik Belediye Başkan Adayı Mehmet Korkut, Besni Belediye Başkan Adayı Eyüp Mehmet Emre, Çelikhan Belediye Başkan Adayı Mustafa Bulut, Tut Belediye Başkan Adayı Ercan Öncebe, Balkar Belediye Başkan Adayı Orhan Orhan, Belören Belediye Başkan Adayı Mahmut Turan, Kesmetepe Belediye Başkan Adayı Mehmet Yıldırım, Harmanlı Belediye Başkan Adayı Ali Azık, Suvarlı Belediye Başkan Adayı Mehmet Korkmaz, Çakırhöyük Belediye Başkan Adayı Hasan Özdemir, Şambayat Belediye Başkan Adayı Kemal Uysal, Köseceli Belediye Başkan Adayı Oktay Durgut, Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı Bekir Söylemez, İnlice Belediye Başkan Adayı Mehmet Yakan, Bölükyayla Belediye Başkan Adayı Ramazan Yavuz, Akıncılar Belediye Başkan Adayı İsmet Çetinkaya, Kömür Belediye Başkan Adayı Ali Gündüz ve Yaylakonak Belediye Başkan Adayı Hasan Karakaya.

Afyonkarahisar

Afyonkarahisar merkezden Mehmet Zeybek, ilçelerde Başmakçı'dan Tuncer Kerpiç, Bayat'tan Halil İbrahim Bodur, Bolvadin'den Halil İbrahim Sevim, Çay'dan Hüseyin Atlı, Çobanlar'dan Ali Altuntaş, Dazkırı'dan Şerif Kocatepe, Dinar'dan Nihat Sarı, Emirdağ'dan Serkan Koyuncu, Evciler'den Ali Dede Savaş, Hocalar'dan Ali Arslan, İhsaniye'den Mevlüt Küçük, İscehisar'dan Mustafa Çibik, Kızılören'den Ozan Osman Kaya, Sandıklı'dan Mustafa Çöl, Sinanpaşa'dan Erdal Karaman, Sultandağı'dan Mehmet Aldırmaz ve Şuhut'tan Recep Bozkurt aday gösterildi.

Merkeze bağlı Beyyazı beldesinde Sait Yeşilbağ, Çıkrık'da Recep Küçükkayar, Çayırbağ'da Yakup Çam, Değirmenayvalı'da Halil Çelik, Erkmen'de Memduh Kuş, Fethibey'de Galip Özçelik, Gebeceler'de Hüseyin Tohulluk, Işıklar'da Kadir Can, Kocatepe'de Abdullah Çelik, Nuribey'de Hazım Kaya, Salar'da Cengiz Taşpınar, Susuz'da Mehmet Selek, Sülümenli'de İbrahim Eroğul ve Sülün'de Necmi Kınık aday gösterildi.

Aksaray

Belediye Başkan adayı: Enver Dinçer.

İlçe belediye başkan adayları:

Ortaköy: Ali Rıza Özdemir, Güzelyurt: Ünal Demircioğlu, Gülağaç: Faruk Teymen, Ağaçören: Kemal Salman, Sarıyahşi: Fatih Ünsal, Eskil: Necati Belgemen, Sultanhanı: Fahri Solak.

Belde Belediye Başkan adayları:

Eşmekaya: Tayfur Başkan, Demirci: Hüseyin Us, Gülpınar: Mustafa Baymışlıoğlu, Saratlı: Yılmaz Balkış, Ihlara: Ahmet Dinç, Selime: Levent Çevik, Bağlıkaya: Davut Çalışkan, Helvadere: İsa Tezgel, Sağlık: Mustafa Kepil, Taşpınar: Sinan Korkut, Topakkaya: Adem Baylan, Yenikent: Mehmet Akdere, Yeşilova: Adnan Bayraktar, Yeşiltepe: Muhammet Tosun.

Bolu

AK Parti Bolu Belediye Başkan adayı Fatih Metin ile ilçelerden Yeniçağa Belediye Başkan adayı Recayi Çağlar, Seben Belediye Başkan adayı Fatih Kavlak, Mudurnu Belediye Başkan adayı Sedat Özkan, Mengen Belediye Başkan adayı Zeki Ozulluoğlu, Kıbrıscık Belediye Başkan adayı Osman Cabgu, Göynük Belediye Başkan adayı Kemal Kazan, Gerede Belediye Başkan adayı Mustafa Allar ve Dörtdivan Belediye Başkan adayı Hasan Uzunoğlu, beldelerden Taşkesti Belediye Başkan adayı Tahsin Özcan, Karacasu Belediye Başkan adayı Celal Beydilli ve Gökçesu Belediye Başkan adayı Sebahattin Sugeçti sahneye davet edilerek partililere tanıtıldı.

Elazığ

AK Parti'nin Elazığ'daki belediye başkan adayları şöyle:

"Elazığ - Şahin Şerifoğulları, Ağın - İbrahim Yıldız, Alacakaya - Başaran Yaşlı, Arıcak - Ferit Yıldırım, Baskil - İhsan Akmurat, Karakoçan - Ayhan Akbaba, Keban - Ömer Kaya, Kovancılar - Hacı Akpınar, Maden - Ekrem Kaçar, Palu - Efraim Ünalan, Sivrice - Ebubekir Irmak, Akçakiraz - Sabahattin Kaya, Mollakendi - Mehmet Enis Doğan, Yazıkonak - Aydın Ayaz, Yurtbaşı - Yasin Yılmaz, Erimli - İbrahim Yıldız, Üçocak - Yılmaz Yegül, Beyhan - Hüseyin Ateş, Sarıcan - Mehmet Sarı."

Erzincan

açıkladı AK Parti'nin 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde belediye başkan adaylarının Erzincan'da Cemalettin Başsoy, Çayırlı'da Atınç Bahadır, İliç'te Mustafa Gürbüz, Kemah'ta Osman Öner, Otlukbeli'de Vahdet Ercan, Refahiye'de Çakmak Paçacı, Tercan'da Lokman Gültekin ve Üzümlü'de Ahmet Sazlı olarak açıklandı.

Gümüşhane

açıkladı AK Parti, Gümüşhane merkezde Ercan Çimen, Kelkit'te Aziz Nas, Köse'de Şerif Aygün, Kürtün'de Ahmet Kanat, Şiran'da Yavuz Altıparmak, Torul'da Nidai Köroğlu'nu ilçe belediye başkanlıklarına aday gösterdi.

Karaman

Karaman merkezden Mahmut Sami Şahin, Ayrancı'dan Yavuz Candan, Kazımkarabekir'den Ali İhsan Alanlı, Ermenek'ten Uğur Sözkesen, Sarıveliler'den Hayri Samur ve Başyayla'dan Ahmet İpek aday gösterildi.

Merkeze bağlı Akçaşehir beldesinde Hikmet Yirşen ve Sudurağı beldesinde Mehmet Derviş Ceyhan, Ermenek'e bağlı Güneyyurt beldesinde Ali Zeybek, Kazancı beldesinde Muhittin Tuncel, Sarıveliler'ın Göktepe beldesinde ise Bayram Şahin AK Parti'nin adayları oldu.

Kastamonu

Belediye Başkanı Tahsin Babaş Kastamonu için yeniden aday gösterilirken ilçe belediye başkan adayları şu şekilde açıklandı:

Abana: Yunus Akgül, Ağlı: Muharrem Dinç, Araç: Güngör Çetin, Azdavay: Osman Nuri Civelek, Bozkurt: Muammer Yanık, Cide: Nejdet Demir, Çatalzeytin: Musa İhsan Uğuz, Daday: Hasan Aydemir, Devrekani: Engin Altıkulaç, Doğanyurt: Ahmet Kaya, Hanönü: Serkan Uçar, İhsangazi: Zühtü Danacı, İnebolu: Mustafa Huner Özay, Küre: Kemal Bakır, Pınarbaşı: Şenol Yaşar, Seydiler: Oğuz Yılmaz, Şenpazar: Cem Çınar, Taşköprü: Hüseyin Arslan, Tosya: Kazım Şahin.

AK Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Memduh Büyükkılıç, ilçelerden Akkışla'da Ayhan Arslan, Bünyan'da Özkan Altun, Develi'de Mehmet Cabbar, Felahiye'de Vural Coşkun, Tomarza'da Davut Şahin, Hacılar'da Bilal Özdoğan, Yeşilhisar'da Halit Taşyapan, İncesu'da Zekeriya Karayol, Yahyalı'da Esat Öztürk, Talas'da Mustafa Yalçın, Kocasinan'da Ahmet Çolakbayrakdar ve Melikgazi'de Hacı Mustafa Palancıoğlu, belediye başkanlıklarına aday gösterildi.

AK Parti, Cumhur İttifakı kapsamında Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız ve Özvatan ilçelerinde aday göstermeyerek MHP'nin adaylarını destekleyecek.

MHP'den Memduh Uzunluoğlu Pınarbaşı'ndan, Bekir Ayyıldırım Sarıoğlan'dan, Baki Bayrak Sarız'dan ve Halit Demir Özvatan ilçesinden Cumhur İttifakı'nın adayı oldu.

Malatya

AK Parti, Malatya Büyükşehir'de Selahattin Gürkan'ı, Arapgir'de Rıza Murat Türksoy'u, Arguvan'da Ahmet Eren'i, Akçadağ'da Mustafa Kırteke'yi, Battalgazi'de Osman Güder'i, Darende'de İsa Özkan'ı, Doğanşehir'de Vahap Küçük'ü, Doğanyol'da Hakan Bay'ı, Kale'de Murat Koca'yı, Pütürge'de Mikail Sülük'ü, Yazıhan'da Nevzat Öztürk'ü, Yeşilyurt'ta Mehmet Çınar'ı belediye başkanlıklarına aday gösterdi.

Cumhur İttifakı kapsamında ise Hekimhan'da Hacı Mustafa Arıkan, Kuluncak'ta Erhan Cengiz aday gösterildi.

Muş

Muş Belediye Başkan Adayı: Feyat Asya

Bulanık: Cahit Aral

Hasköy: Hikmet Karayel

Korkut: Sami Pekbay

Malazgirt: Cengiz Altın

Varto: Mehmet Lütfi Turgut

Niğde

İlçelerde, Bor'da Serkan Baran, Altunhisar'da Abdullah Arıöz, Çamardı'da mevcut başkan Yavuz Soylu, Ulukışla'da mevcut başkan Ali Uğurlu, Çiftlik'te mevcut Başkan Serkan Güzel aday gösterildi.

Beldelerde ise Karakapı'da Kamil Demiralp, Keçikale'de Şamma Öztürk, Bahçeli'de Zafer Tokgöz, Çukurkuyu'da İleri Koçak, Kemerhisar'da Yusuf Kurt, Azatlı'da Reşat Bolat, Bozköy'de Ömer Dalgıç, Divarlı'da Rüstem Cullaz, Aktaş'ta Hasan Ali Davarcı, Alay'da Sefa Erol, Bağlama'da Recep Yaşar, Değirmenli'de Yıldıray Tok, Dündarlı'da Mustafa Kamar, Edikli'de Ercan Şayhan, Gümüşler'de Refik Caymaz, Hacıabdullah'da Ahmet Takyan, Kaaratlı'da Emin Yılmaz, Kiledere'de İsmail Tereci, Konaklı'da Erdal Altın, Sazlıca'da Süleyman Görgülü, Orhanlı'da Erhan Bolat, Yeşilgölcük'te Yusuf Sağlam, Yıldıztepe'de Hacı Güngör, AK Parti'nin adayları oldu.

Siirt

AK Parti, Siirt merkezde Ali İlbaş, Eruh'ta Cevher Çiftçi, Kurtalan'da Nevzat Karaatay, Pervari'de Tayyar Özcan, Baykan'da Mehmet Ali Erol, Tillo'da İdham Aydın, Şirvan'da Necat Cellek'i belediye başkan adayı gösterirken, Beğendik beldesinde Gürgün Özdemir, Veysel Karani beldesinde Şakir Akkurt, Gökçebağ beldesinde Emin Aydın, Kayabağlar beldesinde Salim Seven, Atabağı beldesinde de Tayyar Lale'yi belediye başkan adayı olarak açıklandı.

AK Parti Şırnak Belediye Başkan Adayı Mehmet Yarka.

Uşak

AK Parti Uşak Belediye Başkan Adayı Mehmet Çakın ise yerel seçimlerde başarılı olacaklarını kaydederek, tüm partililerin desteğini istedi. Konuşmaların ardından ilçe ve belde belediye başkan adayları tek tek okunarak kürsüye davet edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER