Yumurtalar Asgari Ücret Fiyatında

Şanlıurfa Halkının güvercin sevgisi birçok habere konu oldu. Bu seferki haberimiz pahalı olan güvercinlerin yumurtası hakkında olacak.

Yumurtalar Asgari Ücret Fiyatında

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde güvercin satarak geçimini sağlan Halil Akkur güvercin fiyatları hakkında bilgi verdi. Güvercinlerin Yumurtaları Asgari Ücret değerinde güvercin severler servet değerinde paralar ödeyerek güvercin satın alıyor.

YUMURTALARIN FİYATI 700 TL’DEN BAŞLIYOR

Güvercin sevenler çeşit çeşit olan güvercinlerine yeni güvercinler eklemek için yumurtaları sattın aldığı ve bu yumurtalar ile yeni güvercinler elde etmek istediğini kaydeden Akkur “benim çok renkli ve iyi kuşlarımın olması bana daha çok para kazandırıyor. Çünkü ben kuşların yumurtalarını da satıyorum. Sattığım yumurta kuşlarını alan insanlar götürüp kuluçkaya yatan kuşunun yumurtalara arasına koyuyor. Böylelikle elde yeni cins bir kuş elde ediyor. Fiyatları 700 tl den başlıyor 1500 kadar olan yumurtalar var.” dedi.

Ankara İstanbul’dan güvercin meraklıları Siverek’e gelerek güvercin almaktadır. Halil Akkur yaptığı açıklamada, Güvercin meraklıları çeşitli illerden gelerek güvercin satın almaktadır. Sadece güvercin değil yumurtaları bile satın almaktadır. 3 Bin 5 bin gibi fiyatlarla güvercinler satılıyor. Hatta 15-20 Bin gibi fiyatlara da güvercinler satılmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2017, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER