Yöneticiler Yapmayınca İş Başa Düştü

Yöneticilerden umudunu kesen kırsal mahalle sakinleri traktörlerle taş taşıyıp kendi yolunu onarmaya başladılar

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesine bağlı ilçeye yaklaşık 40. Km uzakta bulunan Karakeçi Kırsal mahallesine bağlı Aşağıalınca sokak ile Yenihamur sokak arasında bulunan 1.5 Km yol çamur deryası olduğu için okul servisleri çamura bata çıka çocukları okula taşırken yolda kala birçok araç çamurdan traktör yardımıyla çıkarılabiliyor.

Yollarının yapılması amacıyla sokak sakinleri çalmadık kapı bırakmadı. İlçe Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi Şanlıurfa valiliği başvuruda bulunan sokak sakinleri yollarının yapımını sağlayamadı.

Sokak sakinlerin adına açıklamada bulunan Mustafa Yol,  ufak bir yağışta yol çamur deryasına dönüyor taşımalı eğitim kapsamında okula giden çocukların eğitim aksıyor. Kime gittikse he dediler ama bir türlü yolu yapmadıklarında bataklık haline geldi idarecilerden umudumuzu kestiğimiz için traktörlerle taş getirip bataklık olan yolu onarmaya çalışıyoruz bu yaşam bize reva değil diyoruz eğer bu çileyi belediye başkanlarımız valimiz bize reva görüyorsa söyleyecek lafımız yok” dedi.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER