Urfalılar dağ başında sahur yaptı

Mübarek Ramazan Ayı nedeniyle çobanlar, dini sorumluluklarını yerine getirmek için sınır tanımadı. Siverekli çobanlar, yanına götürdükleri kumanyalar ile dağ başında sahur yaptı.

Urfalılar dağ başında sahur yaptı

Urfanatik Gazetesi / Rıdvan ORTAKAYA


İslam’ın şartlarından biri olan orucu tutmak isteyen birçok vatandaş, dini sorumluluklarını zor şartlar altında olsa bile en güzel şekilde yerine getirmeye çalışıyor. Bunlardan bazıları ise çobanlar. Gece yarısı dağ başında koyunlarını otlatan çobanlar, orucunu tutmak için yanlarına götürdükleri kumanyalar ile sahur yaptı.


“ŞARTLARIMIZ MADEN OCAKLARINDAKİLER GİBİ ZOR DEĞİL”

Çoban Hacı Ortakaya: “İslam dini, bize oruç tutmayı farz kılmış. Bu mübarek ayda fakirlerin, yemek bulamayanların halini anlamak için onların acılarına bir nebze de olsa ortak olmak için bizde dinimizin emrettiği orucu tutuyoruz. Şartlarımız maden ocaklarında, deniz altlarında, yer altında ve inşaatlarda çalışan işçiler kadar zor değil. Bu nedenle onları düşünerek daha rahat oruç tutuyoruz. Diğer çoban arkadaşlar ile belirlediğimiz bir noktada bir araya gelerek sahurumuzu yapıyoruz. Yüce Allah oruç tutamayanlara da nasip etsin” dedi.Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2016, 11:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hanifi ortakaya
Hanifi ortakaya - 3 yıl Önce

Allah kabul etsin ins

hacı
hacı - 3 yıl Önce

Allah kabul etsin inşAllah

Rıdvan
Rıdvan - 3 yıl Önce

ALLAH KABUL ETSİN

Mustafa ortakaya
Mustafa ortakaya - 3 yıl Önce

Allah kabul etsin

sezer
sezer - 3 yıl Önce

Allah kabul etsin

hacı
hacı - 3 yıl Önce

Amin cumlemizin

selami
selami @hacı - 3 yıl Önce

Allah kabul etsin inşAllah .

kemal
kemal - 3 yıl Önce

Allah kabul etsin

SIRADAKİ HABER