Tesisi Olmayan Kayak Merkezi

Kayak severlerin siyasilere isyanı” bizi pembe yalanlarla kandırmayın!”

Tesisi Olmayan Kayak Merkezi

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin tek kayak merkezi olan 1919 rakımlı Karacadağ’da kayak merkezine her geçen gün ilgi artarak devam ediyor.

Türkiye’nin en sıcak illerinden biri olan Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine 45 kilometre uzaklıkta bulunan ve bölgede tek kayak merkezi olan Karacadağ, son dönemlerde kış turizminin ilgi çeken merkezlerinden birisi oldu. Her gün yüzlerce kişi kayak yapmak için bölgede ‘Güneydoğu’nun Uludağ’ı olarak adlandırılan 1919 rakımlı Karacadağ kayak merkezi Bölgede ki kayak severlerin uğrak merkezi olmaya devam ediyor. Karacadağ kayak merkezinde konaklama ve dinlenme tesisleri bulunmuyor.

Her seçim döneminde özelikle Siverek ilçe Belediye Başkan adaylarıyla Büyükşehir Belediye başkanları seçim vaatlerinde söz vermelerine rağmen bu güne kadar Karacadağ kayak merkezine bir çivi bile çakılmaması vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Karacadağ kayak merkezine her hafta geldiklerini belirten Selim Demir isimli vatandaş yaptığı açıklamada  şunları kaydetti” Ben  her hafta sonu geliyorum bunca yol ve yorgunluğu  bir saat  kayak için çekiyorum, burada bir konaklama tesisinin yanı sıra  doğa sporları için  etkinlikler  yapılabilir, bölge  kış turizmimi için elverişli bir bölge  biz arttık siyasilerden icraat  bekliyoruz, her seçimde  bizi pembe  yalanlarla   kandırmasınlar söz verenleri sözlerini   tutmaya davet ediyoruz”  dedi.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER