Siverek’teki STK’lar Fakülte İçin Seferber Oldu

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde 1994 yılında kurulan Siverek Meslek Yüksek Okulu ve 2016 yılında kurulan Siverek Uygulamalı Bilimler Fakültesi‘nin hak ettiği değeri görmediğini söyleyen STK’lar geçen hafta bir araya gelerek oluşturdukları Siverek Sivil Toplum Platformu ile yoğun bir şekilde çalışmaya başladı.

Siverek’teki STK’lar Fakülte İçin Seferber Oldu

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde bulunan Siverek Meslek Yüksek Okulu ve Siverek Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nin öğrenci eksikliğinden dolayı faaliyet gösterememesi Siverek’teki STK’ları harekete geçirdi.

Geçen hafta bir araya gelen STK’lar oluşturdukları Siverek Sivil Toplum Platformu ile çalışmalara başladılar. İlçe kaymakamı Mustafa Çiftçiler ve Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın’ın da destek verdiği platform, Siverek Meslek Yüksekokulunda bir araya gelerek ilçede bulunan üniversitenin gelişmesi için yol haritası belirledi. 

Başkanlığını Koçali Aymaz’ın yürüttüğü platformda alınan ilk karar; Siverek ilçesine acilen bir Yükseköğretim Öğrenci Yurdunun yapılması oldu. Yaklaşık 600 öğrencinin bulunduğu İlçede henüz bir öğrenci yurdunun olmaması, dışardan gelen öğrencilerin kayıt yaptırmadan ilçeden ayrılmalarına neden oluyordu.

İlçe kaymakamının samimi bir şekilde destek verdiğini belirten platform başkanı Koçali Aymaz; ‘’kaymakamız yoğun bir mesaisini ayırarak çalışmalarımıza içten destek veriyor. Kaymakam Bey’in ilk olarak milli eğitime bağlı boş bir pansiyonu tahsis edilme talimatı, ileriki günlerde Kredi Yurtlar Kurumu tarafından bir yurt yapılması için Ankara’ya bir heyetle gideceklerini ve bu yurt sorununu çözmekte kararlı olduklarını belirtti’’ dedi.

Heyet daha sonra ilçede bir üniversite kampüsü kurma planı için tekrar bir araya gelecek.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER