Siverek’te Karne Heyecanı!

 Tüm Türkiye’de olduğu gibi Siverek ilçesinden de bu sabah tatlı bir heyecan yaşandı.

Siverek’te Karne Heyecanı!

İLÇEDE 79 BİN 862 ÖĞRENCİ KARNE ALDI

İlçenin merkez ve kırsal mahalle okullarında eğitimlerini sürdüren 79 bin 862 öğrenci karne aldı. Öğrencilerin bazıları karnelerinde ki notlarından dolayı sevinç çığlıkları atarken başarılı olan öğrencilerin aileleri çocuklarının başarılarının gururunu yaşayıp onlarda aynı heyecanı tattılar.

  Başarısız olan öğrencileri için hafta sonu kursları açılacak.

İlçe milli eğitim müdürü Nuri Kapanoğlu, karnelerinde kırık not bulunan öğrencilerin ailelerinin çocuklarını diğer çocuklarla kıyaslamalarını, Başarısız olan öğrenciler için ilçede açılacak kursalar öğrencilerin gönderilmesini yaralı olacağının altını çizerek şunları kaydetti” Çocuklarımıza anlayış gösterelim yaz tatili boyunca çocuklarımızın bol bol kitap okumalarını tavsiye ederek tüm çocuklara yararlı bir yaz tatili dilediğini” belirtti.

Siverek Halit Gülpınar okulunda, okul müdürü İbrahim Karakaş, ortaokul son sınıf öğrencilerinin karne törenine katılarak, başarılı olan öğrencilerine başarı belgelerini takdim edip başarılarını devamını diledi.

İlçe milli eğitim müdürü kapan oğlu  eğitim öğretim yılının  sona ermesiyle  ilgili bir mesaj yayımladı

Siverek ilçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nuri Kapanoğlu 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 Kapanoğlu mesajında şu ifadeleri kulandı; “ Değerli Meslektaşlarım, Saygıdeğer Veliler ve Sevgili Öğrenciler, Siverek ilçemizde 2017-2018 eğitim ve öğretim yılını hep beraber ekip ruhuyla başarılı bir şekilde bitirmiş bulunmaktayız. Bu eğitim ve öğretim yılında güzel anılarımız oldu, okullarımız çeşitli alanlarda başarılı çalışmalar ortaya koydu. Ülke genelinde Siverek başarılı eğitim ve öğretiminden kendinden söz ettirdi. Bu tabi ki hep beraber idarecisinden, öğretmenine, velisinden, öğrenciye kadar hepimizin beraber yaptığı ekip ruhuyla gerçekleşti. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, bu başarıların önümüzde ki eğitim ve öğretimde de devam etmesini diliyorum

Sevgili Öğrencilerimiz!

Tüm çabamız sizin vatanımız ve milletimiz için başarılı birer fert olmanız ve Ülkemizi dünya devletleri arasında muasır medeniyete taşımanızdır. Bunun için her eğitim ve öğretim yılında olduğu gibi, bu yılda yoğun ve yorucu bir eğitim ve öğretim yılı geçirdiniz ve bugünde bunun sonuna geldiniz. Karneleriniz bu süreçte göstermiş olduğunuz performansın değerlendirmesidir. Belki bazılarınız beklediğiniz puanı almamış olabilirsiniz ama bu her şey bitmiş demek değildir. Bu dönem boyunca sergilediğiniz performansın değerlendirmesi ile zayıf ve güçlü yönlerinizi değerlendirmek, eksikliklerinizi fark etmek ve bir dahaki dönem için tedbirler almak adına bir fırsattır. Notlarınız ne olursa olsun umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi arttırarak, iyi bir tatil geçiriniz.

Değerli Velilerimiz!

Aslında bugün çocuklarınızla birlikte sizin de karne aldığınız gündür. Çünkü aile içerisinde ki iyi bir eğitim öğrencinin başarısını etkileyebilmektedir. Çocuğunuzun aldığı notlar ne olursa olsun, onlar her zaman bizim içinde, sizin içinde vazgeçilmez değerlerdir. Bu süreçte çocuklarınızın daima yanında olun, çünkü bugün öğrenciler içinde duygusal yoğunluğun yaşandığı bir gündür. Bu duyarlılığı göstereceğinizden şüphe duymuyor, sizlere gönülden teşekkür ediyorum.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Bu kutsal görevde en büyük görev ve yük size düşüyor ve bunun en iyisini yaptığınızı gördüğümüzde, sizinle gurur duyuyoruz. Her bir öğrenciyi vatanımıza, milletimize hayırlı birer fert için gece gündüz demeden çalıştınız ve ilçemizde eğitim ve öğretimi başarılı bir seviyeye getirdiniz. Göstermiş olduğunuz bu gayret ve özverili çalışmalardan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bu vesileyle 2017-2018 eğitim öğretim yılının tamamlanmasında okul yöneticilerimiz ile öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ailelerine teşekkür ediyorum. Tüm öğretmen ve öğrencilerimizin aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir tatil süreci geçirmelerini diliyor, onları yeni eğitim - öğretim yılında yenilenmiş, enerji dolu, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir şekilde okullarda görmeyi temenni ediyorum” dedi

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2018, 18:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER