Siverekli Suriyeliler İş Yeri Açıp Esnaf Odasına Üye Oldular

Savaştan kaçtı Siverek’te iş yeri açtı vergi kaydını yapıp esnaf odasına üye oldu.

Siverekli Suriyeliler İş Yeri Açıp Esnaf Odasına Üye Oldular

Suriye İç savaşından kaçıp Siverek ilçesine yerleşen yerleştikten sonra Siverek’te ticaret adım atan Suriyeli Nasser Dali isimli Suriyeli vatandaş Siverek’te ilk kez vergi kaydını yapıp Siverek Terziler Odasına üyelik işlemini yaptı.

İlçenin Yusuf Sami Caddesi üzerinde hazır giyim ve güzellik malzemeleri satışını yapan mağaza sahibine oda üyelik Belgesini Siverek Terziler Odası Başkanı Hanifi Ay verdi. İş yerinde Suriyeli Nasser Dali’nin belgesini veren Terziler Odası Başkanı Ay yaptığı açıklamada şunları kaydetti”  Siverek’te ilk kez bir Suriyeli vatandaşın odamıza kaydını yapması ve vergi mükellefi olması bizi sevindirdi. Bazı vatandaşlarımız mesleklerini merdiven altında yapıp kayıtsız çalışmalarına rağmen savaştan kaçıp Siverek gelen kısa sürede vergi kaydı ve oda kaydını yapan kardeşimize teşekkür ediyorum yaptığı örnek bir davranıştır.

Savaştan kaçıp hayata tutunmaya çalışan binlerce Suriyeliden biri olan Suriyeli Nasser Dali, Kardeş Türkiye ve Siverek halkına çok teşekkür  ediyorum, Siverekliler  mert ve misafirperverdir  dünyada bir örneklerinin  bulunacağını  tahmin etmiyorum, yaşam tutunup ayakta  kalmak için  üç yıldan sonra   bir iş yeri açtık usluna uygun vergi ve  oda kaydımızı yaptık  bize  destek olan   herkese  teşekkür ediyorum

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2018, 09:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin Karaçalı
Hüseyin Karaçalı - 1 yıl Önce

Helal Olsun..⚘

SIRADAKİ HABER