Siverekli Gençlerin Üniversite Talebi

Türkiye'nin farklı şehirlerindeki üniversitelerinde eğitim gören Genç Girişimciler Kulübü üyesi bir grup öğrenci, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde üniversite kurulmasını istiyor.

Siverekli Gençlerin Üniversite Talebi

Kulüp üyesi öğrencilerin üniversite taleplerini yetkililere duyurmak için çektikleri videoyu sosyal medyada paylaşan gençler, ilçenin nüfus ve coğrafi alan olarak birçok ilden büyük olduğunu dile getirdi.

Siverek Genç Girişimciler kulübü olarak ilçeyi seven bütün siyasetçilerden isteğimiz var. Gençliğimiz geleceğimizdir düşüncesiyle çıktığımız bu yolda gençlik olarak bir takım haklı taleplerimiz var. Talebimiz sadece şimdi ki gençliğe değil, şimdiden sonra gelecek nesiller içinde umut ışığı olacaktır. Siverek'le eşdeğer büyüklükte ilçelerden Bandırma'nın kendi üniversitesi var, İskenderun'un kendi üniversitesi var, Alanya'nın kendi üniversitesi var.

Siverek'ten küçük illerde ki üniversiteleri saymadık çünkü alacağımız cevap belliydi; orası il. Tarsus'ta geçen ay kendi üniversitesini kurdu. Bizler Türkiye'nin farklı illerinde üniversite okuyan üniversiteliler olarak şehrimize de bir üniversite kurulmasını talep ediyoruz. Her şey adım adım bunun bilincindeyiz.

Öncelikli olarak mevcut uygulamalı bilimler fakültesi ve meslek yüksekokulu için yerleşke istiyoruz. Neden mi? Burada okuyan arkadaşlarımızla bir tanışma günü tertip ettik, dertleştik. Uygulamalı bilimler fakültesinin mevcut binası öncelikle kampusleşme için uygun değil. Onun yanında ders aralarında adliyedeki tartışma ve olaylara şahit olan bu öğrencilerin psikolojisi eğitim öğretim ve araştırma için ne kadar uygun. Hiçbir şey değil sadece empati kuralım, hiçte uygun değil.

Yüzölçümü olarak onlarca ilden ve bağlı olduğu ilin merkezinden büyük olan Siverek'te her şeye yer varda, ilim ve bilim merkezi olacak Siverek üniversitesine yer yok mu? Bizler inanıyoruz, bizler umutluyuz. Bu talebimizin en kısa zamanda gerçekleşebileceğini biliyoruz. Üniversitemizin kurulduğu vakit bir şehrin dirilişi yaşanacak.

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
Koçali Aymaz
Koçali Aymaz - 9 ay Önce

Gençlerimiz çok haklılar. Kasaba niteliğinde olan bir çok yerde üniversiteler kurulmuşken tarihi Siverek ilinde bir üniversitenin olmaması çok acı ve düşündürücüdür. Siverek'e KARACADAĞ ÜNİVERSİTESİ yakışır!!!!

misafir
misafir - 9 ay Önce

siverek gençlerinin üniversiteye devam etmek istemeleri sevindirici

SIRADAKİ HABER