Siverekli Araştırma Görevlisi Şairin İlk Kitabı Çıktı

Şanlıurfa’nın ilçeleri arasında eğitime önem veren, bu güne kadar sinema, edebiyat, müzik dünyasına kazandırdığı sanatçılarla ön plana çıkan Siverek ilçesi bu güne kadar yetiştirdiği şairlerle de adından söz ettiren bir ilçe.

Siverekli Araştırma Görevlisi Şairin İlk Kitabı Çıktı

Genç şairler arasında bu güne kadar şiir kitabı yayınlayan onlarca şair bulunuyor. Bu genç şairlerden bir araştırma görevlisi, genç akademisiyken İbrahim Doyumğaç’ın oldu.

Adıyaman Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak görev yapan İbrahim Doyumğaç'ın ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış birçok makalesi, ulusal ve uluslararası sempozyumlarda sunduğu bildirilerinin yanı sıra alanda kitapları da bulunan Siverekli genç akademisyen Doyumğaç'ın 2018 yılında yayınladığı "Gözyaşı Çiçeği" adlı şiir kitabı duygusal bir dille okuyucuyla buluşmuştur.  Akademisyen, yazar, araştırmacı ve şairin iç sesinin bir yansıması olarak okuyucu karşısına çıkan "Gözyaşı Çiçeği" şiir kitabı "duyguların ağlayışı" niteliğindedir. Her bir dize ve şiir hakikat çağrı sevgiye özlem niteliğindedir. "Vera", "Sesleniş", "Siz", "Yağmur", "Öte" ve "Türkü"  adlı şiirler şairin bir iç sesinin dizelerde yankılanmasıdır. Şairin şiirlerinden "Siz" şiiri öznedir;  "Vera", özlemdir; "Sesleniş" ağlayıştır; "Yağmur" bir umuttur; "Türkü" hasrettir ve "Öte" şiiri ise ölümdür adeta. İlk okunduğunda basit gibi görünen genç akademisyen, yazar, araştırmacı şairin şiirleri üzerinde düşünüldükçe ayrı bir derinliğinin olduğu anlaşılmaktadır.

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
GİZLİ REKLAM
GİZLİ REKLAM - 3 hafta Önce

YANİ!

Ahmet sözen
Ahmet sözen - 3 hafta Önce

Allah ın garibine Allah rahmet eylesin sevenlerine sabır ve selamet versin ınşaAllah

SIRADAKİ HABER