Siverek’in Enerji Şebekesi Güçlendiriliyor!

Dicle Elektrik, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesindeki enerji şebekesini güçlendirmek için 4.6 milyon liralık yeni yatırım yapıyor. Yılsonunda tamamlanması hedeflenen yatırım ile birlikte bu bölgede bulunan 2.500 aboneye eskisinden çok daha kaliteli ve kesintisiz enerji verilebilecek.

Siverek’in Enerji Şebekesi Güçlendiriliyor!

İlçede yeraltı şebeke çalışmasını tamamlayarak havai hatların büyük kısmını kaldıran Dicle Elektrik Dağıtım, Ofis Mahallesi ile Yılmaz Güney Parkı, Atatürk Bulvarı ile Halit Gülpınar İlköğretim Okulu bölgesinde 6 kilometre orta ve 10 kilometre alçak gerilim şebekesi döşüyor. Kurulan şebekeye enerji sağlaması için de 1.000 KVA’lık monoblok trafo kuruldu. Söz konusu yatırımın tamamlanması ile birlikte kurulu güç artarken, bu yatırımdan bölgedeki 2.500 abone yararlanacak. Söz konusu aboneler eskisinden çok daha kaliteli ve kesintisiz enerji alacak.

Bir yandan bu çalışmalar sürerken enerji şirketi cadde ve sokak aydınlatmalarını da ihmal etmiyor. Söz konusu bölgede enerji şirketi tarafından 265 adet aydınlatma direği dikiliyor.

Gündelik yaşam aksatılmıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile EPDK yönetmeliklerine uygun yatırımlarını sürdüren Dicle Elektrik, Siverek ilçesinde sürdürdüğü yatırımla alakalı kazıların, ilçe halkının günlük yaşamının aksamaması için büyük özen gösteriyor. Çalışmalar esnasında veya yapılan yeni tesislerin devreye alınması aşamasında önceden halka duyurularak planlı kesintiler uygulanıyor. Söz konusu planlı kesintiler, şirketin www.dedas.com.tr adresinden ve sosyal medya hesaplarından 48 saat öncesinden duyuruluyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2019, 10:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sedat
Sedat - 4 gün Önce

Kacak elektrik oranında türkiyede birinci olan ilçeye yapacaklarına. Faturalarını düzenli ödeye ilçelere yapsalardı. Siz de haberci olarak üstünüze düşeni yapın siverek ilçesinin %90kacak elektrik kullandığını belirtin

SIRADAKİ HABER