Siverek'te O Proje Açılışa Hazırlanıyor

Siverek Belediyesi Fen İşleri ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü Nissibi köprüsü yanı başında bulunan Recep Tayyip Erdoğan mesire alanı ve sosyal tesislerinde kilit taşı çalışması sürüyor. 

Siverek'te O Proje Açılışa Hazırlanıyor

3 yıl önce açılan Türkiye'nin en büyük 3. asma köprüsü olan Nissibi'nin yanı başında 50 bin m²'lik alan üzerine inşa edilen sosyal tesiste piknik alanları, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, oturma ve dinlenme alanları, seyir terasları ve yeşil alanlar yer alıyor. 

Projede ayrıca ziyaretçilerin araçlarını park etmesi için iki ayrı otopark ile kapalı ve açık kafeteryaların yanı sıra mescitlere yer verildi.
 
Çalışmaların kısa süre içerisinde bitirilerek Mesire alanının halkın hizmetine sunulacağını belirten Başkan Yardımcısı Hacı Ahmet Öncül, "Fen İşleri ve Park-Bahçeler Müdürlüğümüze bağlı ekipler çalışmaları son aşamaya getirmiş durumda.  Burada oyun ve oturma grupları, piknik bakımından her türlü imkân bulunmaktadır."

Sosyal tesis ve mesire alanında sürdürülen çalışmaların önümüzdeki günlerde bitirileceği ve akabinde Temmuz sonu veya Ağustos başında açılışın yapılacağı belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER