Siverek'in İlk Kent Müzesine Vatandaştan Yoğun İlgi

Şanlıurfa’nın en büyük ilçelerinden biri olan tarihi insanlık tarihi kadar eski olan Siverek ilçesinde açılan kent müzesinin kuruluşu yeni olmasına rağmen her gün yüzlerce öğrenci ile vatandaş ziyaret ediyor.

Siverek'in İlk Kent Müzesine Vatandaştan Yoğun İlgi

Şanlıurfa’nın en büyük ilçelerinden biri olan tarihi, insanlık tarihi kadar eski olan Siverek ilçesinde açılan kent müzesinin kuruluşu yeni olmasına rağmen her gün yüzlerce öğrenci ile vatandaş ziyaret ediyor. Hergün özellikle yüzlerce öğrencinin ve vatandaşın ziyaret ettiği müze yoğun ilgi görürken tarihiyle büyülüyor.

KENT MÜZESİ HALKTAN DESTEK BEKLİYOR 

Müzenin fedakârlıklarla kurulduğuna dikkat çeken kent müzesi sorumlusu Cemal Aker, açık hava müzesinin vatandaşların bağışladığı eserlerle oluştu. Vatandaşlardan iki konuda destek istiyoruz, vatandaşın birinci desteği bizi ziyaret etmeleri yakınlarını arkadaşlarını kent müzesine davet etmeleri. İkinci isteğimiz, evlerinde bulunan eski eşyaları isimleriyle kent müzesine bağışlamaları. Birçok eski ev gereci kullanılmıyor evlerde atılı bulunuyor Siverek’ kent merkezinin zenginleşip güzelleşmesi vatandaşların sağlayacağı destekle olur. Siverek tarihinde ilk kez böyle bir müze oluşturduk müzeyi ziyaret etmek ücretsiz olup tüm öğrencilerimizi çay içmeye bekliyoruz “  dedi.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER