Siverek ile Keçiören kardeş oldu

Siverek Belediyesi, ‘Kültür Köprüsü’ projesi kapsamında Keçiören Belediyesi’ne misafir oldu. Proje kapsamında Keçiören Belediyesi’ni ziyaret eden Siverek Belediyesi çalışanları, belediye birimleriyle yaptıkları görüşmede deneyim paylaşımında bulundu.

Siverek ile Keçiören kardeş oldu
Karşılıklı görüşmelerin ardından Siverek heyetine Ankara’daki tarihi yerler tanıtılarak, belediye tarafından yapılan hizmetler anlatıldı. Heyet daha sonra Botanik Parkı, Deniz Dünyası, Kalaba Spor Merkezi, Keçiören TOGEM Binası, Estergon Kalesi Türk Kültür Merkezi, Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Alanı, Kartaltepe Kent Ormanı ve Mesire Alanı’nı gezdi.

Projenin son gününde Siverek kültürünün Keçiören’e taşındığı Sıra Gecesi düzenlendi. Sıra gecesinde Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Siverek heyetiyle birlikte halay çekti. Geceye katılan davetlilere Siverekli usta tarafından yapılan çiğköfte ikram edildi.
Geceye katılan herkese teşekkür eden Siverek Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Postacı, “Keçiören Belediyesi ile Siverek Belediyesi’ni buluşturan özellikle Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz’a beye Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi’nin nezdinde çok teşekkür ediyorum. Proje Kalkınma Bakanlığı bünyesindeki ajanslarımızın ciddi destekleriyle gerçekleşti. Projemiz bir etkileşim projesidir. 2 günlük projede çok önemli gözlemlerde bulunduk. Bizim için çok faydalı bir etkileşim oldu. Özellikle Keçiören Belediyesi’ni biz bu gözlemlerimizden sonra şöyle değerlendirdik. Gerçekten AK Parti Belediyeciliğinin artık mütekamil bir düzeyde. İnsan merkezli, sosyal belediyecilik, kültürel belediyecilik anlamında çok ciddi projelere imza attığını, onları yaşamsallaştırdığını gördük. Bizde Keçiören Belediyesi’ni mütevazi ilçemizde misafir edeceğiz. Onlarda inşallah oradaki gözlemlerinden yola çıkarak bize çeşitli önerilerde, çeşitli tekliflerde bulunur. Bu sürecin bununla da bitmesini istemiyoruz. Bir kardeş belediyecilik üzerinden bu sürecin derinleşmesini istiyoruz” dedi. 
Projenin çok faydalı ve yararlı bir proje olduğunun altını çizen Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “İyi ki yapıldı. Bugün Keçiören’e ve bizlere misafir oldunuz, hoş geldiniz. Bizler ülkemizin her bir karış toprağını önemsiyoruz. Aynı zamanda her bir insanımızı da önemsiyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlikte kardeşçe yaşayacağız” dedi. 
Her belediyenin bir diğerinden öğreneceği şeyler olduğuna dikkat çeken Başkan Ak, “Siverek Belediyesi ile karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunduk. Keçiören’i tanıyıp çalışmalarımız ile ilgili bilgi edindiler. Biz de sizin orada gördüklerimizi burada uyguluyoruz. Sizleri misafir etmekten gurur duyuyoruz” diye konuştu.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Çiftçi, Şanlıurfa ve Siverek’in selamını getirdiğini belirterek, “Kültürel ve sosyal projeler insanı esas alan projelerdir. Anadolu’muzun çok önemli zenginliklerini, kültürel değerlerini birlikte paylaşıyoruz” mesajını verdi.
Ankara Keçiören’deki Estergon Kalesi Türk Kültür Merkezinde düzenlenen geceye Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Siverek Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Postacı, Hasan Karakaş, Hasan Baydilli, Ali Gelener, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr.Hasan Maral, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil ile belediye daire müdürleri katıldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2015, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER