Siverek Devlet Hastanesinde Utanç Verici Görüntüler

Siverek Devlet Hastanesinde bulunan engelli Lavabosu kullanılmayacak halde olunca engelli vatandaşlar büyük mağduriyetler yaşıyor.

Şanlıurfa ve 13 ilçesinde sağlık problemleri bitmek bilmiyor. Özellikle son bir iki yıldır Şanlıurfa ve genelinde yaşanan bu problemler büyük mağduriyetlerin yaşanmasına neden oluyor. Vatandaşın, sağlık hizmeti, hastane sayısı ve hekim problemlerin yanında, hastane hijyen ve temizliğinde de çekiyor. Yüzölçümü, nüfusu bakımından Şanlıurfa’nın en büyük ilçesi olan 200 yataklı Siverek Devlet Hastanesinde çekilen bazı görüntülerde hastanenin engelli lavabosunun kullanılamayacak durumda olduğunu gösteriyor. Engelli lavabosunun ışıklandırma sisteminin yanı sıra lavabonun pislik içinde olduğu ve herhangi bir hijyen maddesinin olduğunu gösteriyor. Nüfus ve yüzölçümü bakımından 18 ilden büyük olmasına rağmen hala böylesi sorun ve sıkıntılarla boğuşan Siverek için vatandaşlar ise tepki gösteriyor.

Akşamüzeri ismi öğrenilemeyen engelli vatandaş, engelli lavabosuna girdiğinde ışıkların yanmadığını, lavaboların pislik içinde olduğunu, peçete ve sıvı sabunun bile olmadığını gören vatandaş lavaboyu kullanamadı. Öte yandan hastanede ki rezil görüntüleri çeken bir vatandaşa ise güvenlik görevlileri müdahale etti. Çekim yapmasına izin vermeyen güvenlik görevlisi vatandaşı lavabonun bulunduğu yerden uzaklaştırdı.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER