Siverek Belediyesinde saç bakım hizmeti

Kırsal Mahallerinden bulunan ilk ve ortaokulda eğitimini gören kızların saç kesim ve bakımı ücretsiz tapıldı

Siverek Belediyesinde saç bakım hizmeti

 Siverek Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde açılan kuaförlük kursunda usta öğreticiler ve eğitim alan kursiyerler, ilçe kırsalındaki ilk ve ortaokullarda eğitimlerine devam eden kız öğrencilere ücretsiz saç kesimi ile saç bakımı yaptı.

Kursiyerler, ilçeye 15 kilometre uzakta bulunan Üçkuyu Mahallesindeki taşımalı eğitimin verildiği ilk ve ortaokulda devam eden 70 kız öğrencinin saç kesimini ve saç bakımını yaptı.

Amaçlarının kız çocuklarına okulu sevdirmek olduğunu,  eğitimlerinde Siverek Belediyesinin yanlarında olduğunu göstermek için böyle bir çalışma başlattıklarını belirten Siverek Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şükran Kongül yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Siverek belediyesi olarak bölgemizde meslek edindirme kurslarında bir olan kuaförlük kursu usta eğiticileri ve kursiyerler olarak 50 kişi ile merkez okulların yanı sıra kırsal alandaki öğrencilerimizin saçlarına bir bakım yapmak istedik. Kızlarımızı sevindirdik, kızlarımıza saç kesimi ve bakımı hakkında usta öğreticilerimiz kızlarımızı bilgilendirdi. Çalışmalarımız merkez ve kırsal alanda devam edecek”

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2015, 18:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER