Şanlıurfa’da Silah Kaçakçılığı Operasyonu

Urfa’nın Siverek ilçesinde jandarma tarafından bir evde yapılan aramada çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi, 1 kişi tutuklandı.

Şanlıurfa’da Silah Kaçakçılığı Operasyonu

İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlar Müdürlüğü ekipleri, bir evde silah kaçakçılığı yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçti. Ekiplerince Silah ve Mühimmat Kaçakçılığına yönelik yapılan çalışmalar neticesinde; 03 Ekim 2019 tarihinde, Adli Makamlardan alınan arama kararına istinaden Siverek ilçesi, Y. mahallesinde E.Ö. isimli şahsın ev ve eklentileri ile aracında yapılan arama sonucunda, gizlenmiş vaziyette (1) adet 7.62 mm. çapında AK47 kaleşnikof piyade tüfeği ile (2) adet 5.56 mm. çapında M16 COLT marka piyade tüfeği olmak üzere toplam (3) adet uzun namlulu piyade tüfeği ele geçirildi. Bahse konu Silah ve Mühimmat Kaçakçılığı suçundan E.Ö. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüpheli şahıs işlemlerin tamamlanmasını müteakip 04 Ekim 2019 tarihinde çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı, yasaların kendisine verdiği görev ve sorumluluklarının gereği olarak, Silah ve Mühimmat Kaçakçılığı ile her türlü Kaçakçılık faaliyetlerine yönelik gereken bütün önlemleri en iyi şekilde almakta, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşaması için yürütülen çalışmalara aralıksız devam edilmektedir.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 03:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER