Sağlık-Sen Siverek Kadınlar Gününü Kutladı

Sağlık-Sen Siverek Temsilciliğince 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla üyelerine yönelik kahvaltı programı düzenledi.

Sağlık-Sen Siverek Kadınlar Gününü Kutladı

Tarihi Cudi Paşa Konağından düzenlenen etkinliğe sendika üyeleri ve aileleri katıldı. Davetlileri karşılayan sendika temsilcisi Suat Kalkan ve yönetim kurulu üyeleri, etkinliğin amacının birlik ve dayanışma olduğunu ifade etti.

Sağlık çalışanlarının haklarının ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi konusunda aktif olarak girişimlerde bulunduğunu dile getiren Suat Kalkan, girişimlerin süreceğini söyledi.

8 Mart Dünya Kadınları Günü dolayısıyla sendika üyeleri ve aileleriyle kahvaltıda bir araya geldiklerini belirten Kalkan, "Kadın, toplumun en özverili, çalışkan ve üretken bireyidir. Gelenek ve göreneklerimize göre yuvanın gerçek sahibi olan kadınlarımız, ailenin ve doğal olarak da toplumun temel direğidir. Kadınlarımızın iyi şartlara kavuşması demek toplumun çağdaş uygarlıklar seviyesine ulaşması anlamına gelir. Bu anlamda tüm emekçi kadınlarımızın kadınlar günü kutluyorum. Sağlık-Sen olarak özellikle kadın çalışanlarımız başta olmak üzere girişimlerimizle elde ettiğimiz kazanımlar herkes tarafından biliniyor ki girişimlerimizin devam ettiğinin de bilinmesini isterim." dedi.

Yaklaşık 2 saat süren etkinlik çekilen fotoğraflarla sona erdi.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER