Resul Yılmaz, ‘Biz Birilerin Değil Halkın Adamı Olduk’

Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Büyükşehir’in son meclis toplantısında yaptığı konuşmasında, “Allaha çok şükürler olsun ki biz birilerin adamı olmayı tercih etmedik.” Dedi.

31 Mart yerel seçimleri öncesinde büyükşehir son meclis toplantısını dün Mehmet Akif İnan Toplantı Salonunda gerçekleştirdi. Meclis toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, başkanlık ederken, mevcut olup tekrardan aday gösterilmeyen ilçe belediye başkanları birer veda konuşması yaptılar. Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, son meclis konuşmasında ilk olarak büyükşehir belediye başkanı ve bütün meclis üyelerine Siverek ilçesinde yapılan hizmetlerden dolayı kendisine verdikleri destekten dolayı teşekkür ederken Başkan Resul Yılmaz, konuşmasında göndermelerde de bulundu. Siyaset yapma anlayışlarında iki yol olduğunu söyleyen Resul Yılmaz, “birincisi ya birilerin adamı olacaksınız yâda halkın milletin adamı olacaksınız. Allaha çok şükürler olsun ki biz birilerin adamı olmayı tercih etmedik. Milletin ve halkın belediye başkanı olmaya çalıştık” diyerek göndermelerde bulundu.

‘Siverek’te büyükşehir ile birlikte çok büyük hizmetlerde bulunduk’

“Değerli arkadaşlar bu meclis yüce meclis, bana göre zorlu bir dönemde görev yaptı.” Diyen Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, “Biraz önce değerli başkanımızın da dediği gibi bu meclis 15 Temmuz Hain Darbe girişimi karşı karşıya kaldı.  Yine yanlış hatırlamıyorsam, referandum çalışmaları ile birlikte 6 tane de seçim geçirdik. Bu zor dönemde ilimiz için çok önemli kararlar aldı bu meclis. Siverek açısından belirtmeden geçersem, yüce meclise haksızlık etmiş olurum. İmar revizyon çalışmalarında vermiş olduğunuz destek başta olmak üzere ilçemiz Siverek’te büyükşehir ile birlikte çok büyük hizmetlerde bulunduk. Keza bu meclisin almış olduğu kararlarla birlikte 13 tane ilçemize çok büyük hizmetler götürdü. Bunu tarihe not düştük ve tarihin arka planı olaraktan bu ilerde değerlendirilecektir.” Dedi.

‘Allaha şükürler olsun ki birilerin adamı olmadık’

“Arkadaşlar bizim siyaset yapma anlayışımızda iki yol vardır önümüzde birincisi ya birilerin adamı olacaksınız yada halkın milletin adamı olacaksınız.” İfadesini kullanan Yılmaz, “Allaha çok şükürler olsun ki biz birilerin adamı olmayı tercih etmedik. Milletin ve halkın belediye başkanı olmaya çalıştık. Bu alanda da birebir şahitlik, ederim ki bu meclis hakikatten çok önemli kararların altına imza attı. Ben bu vesile ile değerli meclis üyelerimizin her birine Şanlıurfa’mıza ve özel de de Siverek’imize yaptığınız hizmetler için bir kez daha şükranlarımız arz ediyorum. Makamların, mevkilerin ve rütbelerin gelip geçici olduğunu çok iyi bilen insanlarız. Ve bunların hiçbir zaman büyülü arka planına kapılmadık.  Ama şunu yapmaya çalıştık, yeter ki yarın veya öbürsü gün bu makamları ve mevkileri bırakıp gittiğimizde arkamızda hayırla yad etsinler.” Diyerek konuşmasına son verdi.

Haber: Mehmet KAMASI

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 14:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
alonman
alonman - 9 ay Önce

ha, ha hiç gölesimyoktu

Siverekli
Siverekli - 9 ay Önce

Tek yaptigin sey seni elestiren gazetecileri mahkemeye vermek. Siverege bisey yapmadin. Tarih seni hic iyi anmayacak.

urfali
urfali - 9 ay Önce

adam gibi adam halkin adami resul baskan

SIRADAKİ HABER