Öğrencilerin Ayakkabı Sevinci Görülmeye Değerdi

Yüzlerce kırsal mahalle ve merkez okul öğrencilerinin ayakkabı sevinci. Öğrencilerin sevinci yardımseverlerin duygulu anlar yaşamasına neden oldu

Öğrencilerin Ayakkabı Sevinci Görülmeye Değerdi

Merkezi Diyarbakır’da bulunan Siverek Diyarbakırlılar Derneği Ramazan ayı öncesi çoğunluğu ilkokulu çocukları için olan, aralarında erkek ve kadınların da bulunduğu 1700 çift ayakkabıyı hak sahiplerine dağıtmak amacıyla ilçede merkez de cami imamları ile kenar mahallerde bulunan ilk ve ortaokulların yanı sıra kırsal alanda bulunan okulların öğretmenleri aracılığıyla hak sahiplerine dağıtılmıştı.

 Bazı okulları öğrencileri aldıkları ayakkabı yardımlarıyla fotoğraflarda sevinçlerini göstermeleri yardım yapanlar arasında duygusal anların yaşanmasına neden olduğunu belirten Diyarbakır Siverekliler Dernek Başkanı Burhan Erol yaptığı açıklamada şunları kaydetti”  ayakkabıcı esnaf arkadaşlarımızdan bazıları bu fotoğraflar karşısında duygulu anlar yaşadı. Diyarbakırlılar Derneği olarak her zaman Siverekli hak sahiplerinin yanı da olacağız maddi ve manevi olarak”

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2018, 03:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 1 yıl Önce

bu mübarek ayda savaş mağduru kadınlara çocuklara yardımcı olan el uzatan sivil toplum kuruluşlarına teşekkürler

SIRADAKİ HABER