"Mağdur aileler bu paralarla ev alır"

Surlu aileler için düzenlenen yardım kampanyasına, "Kusura bakmayın babam 4 aydır çalışmıyor" notuyla 1 lira bağışlayan 11 yaşındaki Siverekli Ebru Keskiner, okulunda ayın öğrencisi seçildi.

"Mağdur aileler bu paralarla ev alır"

Şehit Öğretmen Cuma İbiş Ortaokulu 1. sınıf öğrencisi Keskiner, "Diyarbakır İslami Sivil Toplum Kuruluşları" tarafından Surlu aileler için başlatılan yardım kampanyasına sembolik ve bir o kadar da anlamlı bağışta bulundu.

Kampanya kapsamında gönderdiği zarfın içerisine 1 lira ve "Kusura bakmayın babam 4 aydır çalışmıyor" notunu bırakan Keskiner, yardımı düzenleyenlere duygulu anlar yaşattı. Okul idaresi tarafından ayın öğrencisi seçilen Keskiner, yaptığı açıklamada, Diyarbakır'da insanların yaşanan olaylar nedeniyle mağduriyet yaşadığını ve bu duruma çok üzüldüğünü belirtti.
Parası olmadığı için ancak 1 lira gönderebildiğini söyleyen Keskiner, "olaylar bitsin ve herkes evinde kalsın. Belki mağdur aileler bu paralarla kendilerine ev alırlar" dedi.
Okulun Müdür Yardımcısı Miraç Altunbaş da zarfta isim yazılmadığını ancak yaptıkları çalışmalarda öğrenciyi tespit ettiklerini söyledi.
Anne Ayşe Keskiner, kızıyla gurur duyduğunu ifade ederek "Biz kiracıyız, beş çocuğum var. Ebru ikinci çocuğum. Okul harçlığı olarak benden aldığı 1 lirayı Sur ilçesindeki mağdur ailelere göndermiş. Duyduğumda ağladım. Keşke paramız olsaydı da daha fazla yardım etseydik" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2016, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER