HDP Eş Başkanı Temelli Siverek’te Vatandaşlara Seslendi

Siverek'te halkla buluşan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Kürt sorununu çözmek yerine sorunu çözümsüz kılıp bunun üzerinden yürümeye çalışanlar, hepsi tarihin çöplüğünde. Sıra AKP'ye geldi madem bu sorunu çözemedin, sen çözülürsün. Savaş politikalarından vazgeçin, gidiyorsanız edebinizle gidin" dedi.

HDP Eş Başkanı Temelli Siverek’te Vatandaşlara Seslendi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) EŞ Genel Başkanı Sezai Temelli seçim çalışmaları kapsamında bugün Urfa'nın Siverek ilçesinde halkla bir araya geldi. HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ve beraberindeki heyet Ozan Kırvar Tesislerinde yüzlerce HDP'li tarafından karşılandı. DBP Eş Genel Başkanı Hacer Özdemir, HDP Urfa Adayları Nimetullah Erdoğmuş, Aliye Kızıldamar, Meral Balter, Songül Arpa, Ayşe Sürücü, İsmail Telli, Şerif Bendaş, Ömer Öcalan, Nüsrettin Maçin, İsmail Kaplan ve Bişar Tüysüz'le birlikte yüzlerce araçlık bir konvoy oluşturulurken ilçe merkezinde tur atan konvoy 7'den 70'e kâğıt toplayıcısından kahve önlerindeki yaşlılara, balkonlarda oturan yurttaşlardan, CHP ve İyi Parti gibi diğer partilerin seçmenleri tarafından selamlandı.

İlçe turundan sonra Siverek Caddesi Cumhuriyet meydanında bini aşkın Siverekli tarafından karşılandı. Meydana sığmayan yurttaşlar evlerinin balkonlarından Temelli'yi dinledi. Burada ilk olarak Urfa adaylarından Nimetullah Erdoğmuş konuşma yaptı. Erdoğmuş'un ardından HDP Eş Genel Başanı Sezai Temelli halka seslendi.

AK Parti'nin seçim sloganına gönderme yapan Temelli, "Gittikleri her yerde yok onun vakti, bunun vakti. Ben size söyleyeyim toparlanma vakti. Bu halka sadece savaş sadece yolsuzluk başka bir şey vermediniz. Oysa bu halk çözüm için barış için her türlü zulme katlandı. Çözüm için bu fedakârlığa karşı siz ne yaptınız? Çökertme planı yaptınız işte o yaptığınız planların içinde boğulacaksınız. 24 Haziran'da o planlarınızla sizi tarihin çöplüğüne faşizmin çöplüğüne süpürüp atacağız" dedi.

Erdoğan'ın "Saat Kulesini yıkıyorlar" sözlerine gönderme yapan Temelli, "Kalkmış bize diyor ki "BU ateistler viski içiyor, saat kulesini yıkıyor' O saat kulesi değil bir kere 4 Ayaklı Minare. Daha onun minare olduğunu bilmiyor. O minarenin dibinde bir barış elçisi yatıyor. Tahir Elçi yatıyor. Onunda hesabını soracağız. Hani bunların 3 Y'si var ya. Yasaklar, yolsuzluk, yoksulluk diye. 'Bunlarla mücadele edeceğiz' diye geldiler, yasaklar arttı, yolsuzluk ve yoksulluk her yerde.

Temelli konuşmasının ardından Siverek’te HDP'nin seçim bürosu açılışına katıldı ve buradan sonra Viranşehir'e geçti.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER