Hayvan Pazarı’ndaki Çevre Kirliliği Vatandaşı Bezdirdi!

Haftanın yedi günü açık olan canlı hayvan pazarında çevre kirliliği vatandaşlar her gün sabah saatlerinde kirliliği görmekten şikâyetçi.

Hayvan Pazarı’ndaki Çevre Kirliliği Vatandaşı Bezdirdi!

Şanlıurfa ilinin canlı hayvan ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayan Kars ilinden sonra haftanın yedi günü açık olan canlı hayvan pazarının çevresinde bulunan taş molozlar ve rast gele dökülen inşaat atıklarından vatandaşların rahatsız olduğu belirtildi.

Haftanın yedi günü sabah erkken saatlerde pazara gittiğini belirten bazı Pazar esnafları, canlı hayvan pazarı civarında bazı vatandaşların yol kenarında bulunan moloz yığınlarının arkasına giderek çevrede bulunan vatandaşlara aldırmadan, açık bir tuvalet haline getirdiklerinden yakınarak, yetkililerin bu taş molozları ve dökülen atık maddelerin temizlemesini talep ediyorlar.

Çevre kirliliğinden şikâyetçi olan bir vatandaş yaptığı açıklamada şunları kaydetti” Hayvan pazarının güneyinde moloz ve taş yığınları bulunmaktadır.  Sabah pazara gelen vatandaşlar Balkanlarda bulunan mahalle sakinlerine aldırış etmeden taşlar içinde ihtiyaç gidermektedir. Lütfen çözüm.  Taşlar kaldırılmasını talep ediyoruz”

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2018, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER