Gülpınar’ın Çabalarıyla Siverek’te Doktor Sıkıntısı Çözülüyor

Siverek Devlet Hastanesi’ne 6 farklı branşta uzman doktor ataması yapıldı.

Gülpınar’ın Çabalarıyla Siverek’te Doktor Sıkıntısı Çözülüyor

Sağlık Bakanlığı tarafından bir süredir tartışmalara konu olan doktor ihtiyacı üzerine 200 yataklı devlet hastanesine Kadın Hastalıkları ve Doğum, Dahiliye, Kardiyoloji, Ortopedi, Göz Hastalıkları ile Acil Tıp Uzmanı ataması yapıldı.

Siverek Devlet Hastanesi yetkilileriyle yapılan görüşmeler sonrası durumu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşen AB Uyum Komisyonu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, doktor atamalarının yapıldığını söyledi.

İlçede konunun istismar amacıyla gündeme getirildiğini dile getiren Gülpınar, “Vatandaşlarımızın tüm sorunlarıyla yakından ilgilendiğimizin bilinmesi gerekiyor. Sorunların çözümüne yönelik attığımız adımların reklam aracı olarak kullanılmasından yana olmadığımız için sorunlarla ilgilenmediğimiz anlamı taşımaz.” dedi.

Bazı branşlarda doktor ihtiyacı olduğu bilgisi üzerine zaman kaybetmeden girişimlerde bulunduklarını belirten Milletvekili Gülpınar, “Sağlık bakanımız Fahrettin Koca ile yaptığımız görüşmede durumu anlattık. Kendisi de talebimizi olumlu buldu ve bakanımızın talimatı üzerine hastanemize 6 farklı branşta doktor ataması yapıldı. Hayırlı olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

Şanlıurfa ve ilçelerinin her türlü sorunuyla yakından ilgilendiklerini ifade eden Gülpınar, konunun farklı amaçlarla istismar edilmesinin de doğru olmadığını dile getirdi.

Atamaları yapılan doktorlarla birlikte Dahiliye 7, Kardiyoloji 2, Ortopedi 3, Göz 3, Acil Tıp Uzmanı 4, Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı sayısının 3’e çıktığı öğrenildi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2019, 15:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
siverek sıkıntı
siverek sıkıntı - 10 ay Önce

sayın gülpınar çıkıp siverekte doktor sıkıntısı girişimle çözlüyorsa siverekte sıkıntı başlamış demektir. Bu sefer ki liste kimin elinde kalacak sinyallerini vermeye başlamıştır.

Çiftçi
Çiftçi - 10 ay Önce

Vay be habere bak. Sivereğin sanki elektirik problemini çözmüş, sulama problemini çözmüş yol problemini çözmüş. Siverekte çiftçiler Dedaş tan dolayı arazisini ekemez duruma gelmiş. Bölgede Tarım çökmüş ama sayın vekil lütüfta bulunup Siverek e Dr gelsin diye çaba göstermiş. BU HABER BÖLGENİN VE MEMLEKETİN DURUMUNU AÇIKLIYOR. ACI AMA GERÇEK.

sterk kalkan
sterk kalkan - 10 ay Önce

o gülpınar efendı seçimden önce nerdeydi yıllardır doktor sorunu vardı seçim yaklaşınca mı aklına geldi

H
H - 10 ay Önce

12 yil sonra akillarina gelmis hastane yollarinda olenler onemli degilmis ama oy ve koltuk onemliymis

SIRADAKİ HABER